کد خبر: 20510

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۲:۴۶

عضو مجلس خبرگان رهبری:

نقشه جامع شهرسازی استان مازندران تدوین شود/راهنمایی و رانندگی نقش مهمی در حفظ جان مردم دارد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ناهمگون سازی منازل و واحدهای تجاری در شهرهای استان گفت: نقشه جامع شهرسازی استان مازندران تدوین شود.

تیتر ۳: آیت‌الله نورالله طبرسی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس پلیس و کارکنان راهنمایی و رانندگی مازندران، اظهار داشت: امنیت جاده ای از اهمیت فراوانی در حفظ جان مردم و مسافران برخوردار است که راهنمایی و رانندگی نقش مهمی در حفظ این امنیت دارند.

 

وی افزود: مشکل ترافیک و جاده‌ها از دغدغه چندین ساله مردم استان است که متاسفانه مشکل در بافت شهرو شهرسازی است که از نیاز به یک نقشه جامع شهرسازی است.

 

طبرسی با اشاره به نقش مهم فرهنگ در جامعه، تصریح کرد: فرهنگ استفاده از ناوگان عمومی، پل عابر پیاده،عبور از خط کشی عابر پیاده و دیگر مقررات راهنمایی و رانندگی نیازمند زمان بوده که این فرهنگ‌سازی باید از دوران کودکی به فرزندان و دانش آموزان آموزش داده شود.

 

وی افزود: حادثه پلاسکو درسی برای مسئولان شده تا قوانین را جدی بگیرند و برای جلوگیری از حوادث مشابه، قانون باید برای همه به درستی اجرا و صاحبان مجتمع نیز قبل از ساخت به پارکینگ مجتمع اهمیت دهند.

 

امام جمعه مرکز استان تصریح کرد: با وجود بافت‌های قدیمی در شهر و ورود مسافران در سال به استان مدیریت جاده ای از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید به درستی نارسایی‌ها و نابسامانی‌ها را رفع کنیم.

 

طبرسی افزود: نباید مجوزها برای معابر و کوچه‌هایی که عرضشان کم است صادر شود زیرا باید در همه حال منتظر وقوع حوادث باشیم و در زمان حادثه مشکلاتی مانند عبور ماشین آتش نشانی داریم.

 

وی گفت: باید برای کاهش حوادث جاده ای و درون شهری تلاش کرد و پیمانکاران، کارشناسان و مسئولان مربوطه در نصب علائم راهنمایی و رانندگی تلاش و دقت کنند./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو