کد خبر: 577

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۰ - ۱۳:۲۴

نظر هاشمی در مورد رابطه اش با رهبری

    شرق پرس: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سال ها روابط و همکاری صمیمانه با حضرت آیت الله ...

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی در این گفت و گو از رابطه خود با رهبر معظم انقلاب می گوید.

 

 

شرق پرس: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سال ها روابط و همکاری صمیمانه با حضرت آیت الله خامنه ای می افزاید: الان ۶۰ سال است که با هم صمیمی؛ همکار؛ همسنگر و همراه هستیم و همیشه هم با رفاقت عمل کرده‌ایم و الان هم همان گونه است.

 

می خواهم سئوالی در مورد روابط جنابعالی با رهبر معظم انقلاب بپرسم. لطفاً بفرمایید که این رابطه که سال‌ها پیش از انقلاب و پس از آن وجود داشته، اینک چگونه است؟

● آیت الله هاشمی: الان هم همان گونه است. زمانی من مسئولیت اجرایی داشتم که لازم بود در خیلی از تصمیمات با ایشان مشورت می کردم.

 

  الان هم اینطور است؟

● آیت الله هاشمی: الان در مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه قانونی من و دیگر اعضا بر اساس قانون اساسی تعریف شده است.ایشان موضوعات را مشخص می‌کنند و ما روی آنها به عنوان مشاور سیاست می‌نویسیم و به ایشان می‌دهیم و نظر نهایی را ایشان می‌دهند. لذا نیاز به آن روابط فعال روزانه ‌نیست. ولی رفاقت ما برقرار است.

 

از طرفی ایشان رهبر هستند و اگر نظری داشته باشند و دستوری بدهند ؛ ما باید اجرا کنیم. این حالت باقی است و اصلاً مشکلی با ایشان نداریم. بالاخره مجمع یکی از مراکز مهم کشور است و ایشان مرا در اینجا گذاشتند. معمولاً در این گونه نهادها رئیس؛ انتخابی است. یعنی جمعی را می‌گذارند و خودشان انتخاب می‌کنند. ولی ایشان در همه احکام‌ که بعد از ۵ سال می‌دهند؛ می‌گویند فلانی رئیس بماند.

 

  پس آن روابطی که قبلاًٌ اشاره کرده بودید «برادرانه است»؛ الحمدلله همچنان تداوم دارد؟

● آیت الله هاشمی: همینطور است و همیشه باید همین‌گونه باشد. از طرف من که اصلاً با ایشان معنا ندارد. ایشان مطاع است و ما هم باید پیروی کنیم.

انتخاب

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو