کد خبر: 550

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ - ۱۴:۳۳

نصب فیلتر برای کاهش آلودگی کارخانه سیمان نکا

  شرق پرس:  حمید یوسفی بعد از ظهر امروز در همایش جشن انقلاب در سیمان نکا افزود: در سال جاری سیمان نکا با ...

 

مدیر عامل سیمان نکا از نصب ۱۴ دستگاه فیلتر برای کاهش آلودگی‌های ناشی از گرد و غبار در این کارخانه خبر داد و گفت: سه دستگاه دیگر نیز در حال راه‌اندازی است.

 

شرق پرس:  حمید یوسفی بعد از ظهر امروز در همایش جشن انقلاب در سیمان نکا افزود: در سال جاری سیمان نکا با تولید ۲ میلیون و ۱۹۳ هزار تن سیمان بیشترین تولیدات را در سطح کارخانجات داخلی داشته است.

وی اظهار داشت: با این تولید، سیمان نکا بالاتر از سیمان آبیک، تهران، سپاهان و خوزستان قرار گرفته و بازار فروش مناسبی را از آن خود کرده و در همین راستا نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد بیشتر سود داشته‌ایم.

یوسفی با اشاره به اینکه سیمان نکا از کیفیت و بازار فروش مناسبی برخوردار است، خاطر نشان کرد: محصولات شرکت سیمان علاوه بر بازارهای داخلی استان‌های کشور به کشورهای آذربایجان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، تاجیکستان و داغستان صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شرکت از جمله صنایع سبز محسوب می‌شود، بیان داشت: تمام فاکتورهای جلوگیری از آلودگی‌ها و گرد و غبار در سیمان نکا براساس استانداردها رعایت شده و در همین راستا ۱۴ دستگاه فیلتر برای کاهش آلودگی‌ها و گرد و غبار راه‌اندازی شده و سه دستگاه نیز در حال راه‌اندازی است.

یوسفی گفت: کیفیت سیمان تولیدی این شرکت در سال جاری با اخذ گواهینامه اروپا ( CE) ارتقا یافت.

مدیر عامل سیمان نکا ادامه داد: کارخانه سیمان نکا علاوه بر نگرش اقتصادی در تولید و درآمدزایی به مسئله انسانی و محیط زیست نیز توجه شایان داشته است و لذا با تمام توان برای کاهش آلودگی‌های مربوطه تلاش کرده تا حداقل آلودگی‌ها را داشته باشیم که به عنوان صنعت سبز معرفی شدیم.

وی گفت: به‌زودی نظافت محوطه کارخانه نیز به صورت مکانیزه انجام می‌شود ضمن اینکه برای کاهش آلودگی صوتی تلاش شده تا این مسئله بهبود یابد.

یوسفی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال کارخانه سیمان نکا به عنوان بزرگترین تولید کننده سیمان کشور معرفی شد، افزود: ظرفیت فعلی تولید سیمان نکا ۷ هزار و ۳۰۰ کلینکر در روز است.

فرماندار نکا نیز در سخنانی بیان داشت: انقلاب اسلامی معجزه الهی بود که موجب ایجاد روشنگری در سراسر جهان و قطع وابستگی‌های داخلی شده است.

علی رجبی گفت: نخستین کارخانه سیمان ایران در سال ۱۳۴۲ در شهر روی بنا شده است که با ۱۰۰ تن تولید روزانه آغاز به کار کرد و اکنون با داشتن کارخانجات فراوان سیمان در کشور رتبه هشت جهان را در تولید سیمان داریم.

وی افزود: این تحول اساسی به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و بهره‌مندی از توان متخصصین داخلی است که در همین ‌ارتباط‌ اگر تولیدات امسال ما تا پایان سال به ۱۰۰ میلیون تن سیمان در کشور برسد ما جزو چهارمین یا پنجمین کشور تولید کننده سیمان خواهیم شد.

رجبی گفت: این برکت به دلیل نعمت انقلاب حاصل شده است که باید قدردان و شاکر خداوند باشیم تا سعادت و نیکبختی حاصل شود.

در پایان این همایش از تعدادی از کارکنان و کارگران نمونه سیمان نکا به مناسبت بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن تجلیل شدند.

فارس

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو