کد خبر: 4256

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۰ - ۵:۴۸

نشست توجیهی ابلاغیه های فرهنگی هنری مساجد مازندران در گلوگاه برگزار شد

  به گزارش شرق پرس, نشست توجیهی ابلاغیه های فرهنگی هنری مساجد با حضور فوقی ریاست هیات امنای کانون فرهنگی هنری مساجد مازندران ...
کانون مساجد استان مازندران گلوگاه

 

 

کانون مساجد استان مازندران گلوگاه

 

به گزارش شرق پرس, نشست توجیهی ابلاغیه های فرهنگی هنری مساجد با حضور فوقی ریاست هیات امنای کانون فرهنگی هنری مساجد مازندران و وطن پور رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان گلوگاه به میزبانی مسجد ملا عباس گلوگاه برگزار شد.

در این نشست که عصر روز دوشنبه ۱۹ خرداد برگزار شد, رییس اداره فرهنگ و ارشاد گلوگاه ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان و خوش آمد گویی به میهمانان ویزه از شهرهای استان گفت: مسجد خانه خدا، نشست گاه پیامبران وبهترین مکانها و باغ بهشت است. مسجد القصی و مسجدالحرام دو مسجدی هستند که قبل از تولد آخرین پیامبر وجود داشتند.

وطن پور در ادامه یادآور شد: آنچه که از نقش مسجد در صدر اسلام بدست می آید جامعیت آن در همه زمینه ها از جمله در زمینه نظامی و قضایی و… است و محور همه آنها ساختار و پیکره مکان مقدس مسجد است.

 

کانون مساجد استان مازندران گلوگاه

 

وی گفت: انتظاراتی که اداره فرهنگ و ارشاد از کانون ها دارد این است که اگردر برنامه هایی مثل طرح عفاف و حجاب و مناسبت هایی مثل نیمه شعبان مساجد فعالیت هایی دارند گزارش دهند. او گفت: کانون های فرهنگی و هنری امکانات بسیار پایینی دارند و انتظار میرود که به آنها رسیدگی شود.

رییس شورای شهر گلوگاه نیز در این نشست گفت: یکی از مکانهایی که در ان میتوان از تهاجم فرهنگی مبارزه کرد کانون های فرهنگی هستند، ما میدانیم رسالت کانون ها چیست و دوست داریم حرکت و پیشرفت کنیم اما تا بار مالی نباشد نمی شود حرکت کرد.اگر بخواهیم کار و تلاش و پیشرفتی داشته باشیم باید کانون ها را ارتقا دهیم.

 

کانون مساجد استان مازندران گلوگاه

 

رییس کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران نیز در ادامه گفت: مسجد در اسلام جایگاه خاصی دارد ، محل ظهور، مقر حکومت و محل زندگی امام زمان (عج) است مسجد بعنوان بهترین مکان برای جلوگیری از انحرافات جوانان است.

فوقی افزود: جمعیت شهرستان گلوگاه اکثر جوان رو به بزرگسالان هستند برنامه ها باید بر اساس نیاز جوانان باشد. وی گفت برنامه های زیادی برای مساجد و کانون ها در نظر گرفته شده از جمله: برگزاری کلاسهایی برای جوانان در مساجد، تشکیل کانون مصلی، کانون روستایی و کانون های تخصصی مانند کانون پژوهش، ایثار و شهادت و عفاف وحجاب و از دیگر برنامه ها مجهز کردن خانه های نور، برنامه های آموزشی برای کانون های جدیدالتاسیس، برگزاری اردوها و جشنواره هایی برای جوانان و  حمایت گروههای هنری و… است.

وی همچنین اظهار داشت: نخبگان فرهنگی هنری را از این شهرستان و روستاها کشف و توجه و تشویق ویژه ای از آنها می شود.

گزارش و عکس :مریم کلبادی نژاد

 

 

 /انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو