کد خبر: 2803

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ - ۶:۰۲

نخست وزیر کره جنوبی عذرخواهی کرد و استعفا داد/ علت، غرق شدن کشتی تفریحی + عکس

به گزارش شرق پرس و به نقل از خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ)، "چونگ هونگ اوون" نخست وزیر کره جنوبی روز یکشنبه استعفا ...
عذرخواهی و استعفای نخست وزیر کره جنوبی به دنبال مرگ 300 نفر در غرق شدن کشتی

 

خست وزیر کره جنوبی به دلیل نارضایتی از واکنش دولت به مسئله غرق شدن کشتی مسافری با ۳۰۰ کشته عذرخواهی کرد و استعفا داد.

به گزارش شرق پرس و به نقل از خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ)، “چونگ هونگ اوون” نخست وزیر کره جنوبی روز یکشنبه استعفا داد. دلیل این اقدام نارضایتی از واکنش دولت کره جنوبی در موضوع غرق شدن کشتی مسافری در روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) با حدود ۳۰۰ کشته ذکر شده است.

نخست وزیر مستعفی کره جنوبی در کنفرانس مطبوعاتی همچنین مسؤولیت کامل حادثه غرق شدن کشتی را برعهده گرفت.
این در حالی است که ۱۴ ماه از آغاز کار او به عنوان نخست وزیر می گذرد.

وی گفت: به خانواده های قربانیان حادثه، تسلیت می گویم و از ته قلبم از آنها عذرخواهی و برای نجات یافتگان بهبود و سلامتی آرزو می کنم.

نخست وزیر کره جنوبی (چونگ هونگ اون) به هنگام اعلام استعفا و عذرخواهی

 

عذرخواهی و استعفای نخست وزیر کره جنوبی به دنبال مرگ 300 نفر در غرق شدن کشتی

نخست وزیر کره جنوبی گفت که معتقد است استعفایش اقدامی است که حتما باید در برابر رنج خانواده های قربانیان و اندوه و خشم گسترده مردم انجام شود.

وی همچنین مسؤولیت ناتوانی دولت در جلوگیری از وقوع حادثه و انجام اقدامات اولیه در برابر آن را برعهده گرفت و تاکید کرد: به رغم تلاش برای انجام اقدامات و تدابیر ضروری پس از بروز حادثه اما تصمیم گرفتم استعفا دهم تا بار سنگینی بر دوش دولت نباشم.

حادثه غرق شدن کشتی مسافری در سفر دریایی در جنوب کره جنوبی در شرایط عادی، روی داد. در این حادثه بیش از ۳۰۰ نفر در این حادثه جان باختند که اکثر آنها دانش آموزان یک مدرسه بودند اما هنوز جنازه بسیاری از آنها بیرون کشیده نشده است.

به هنگام حادثه، از دانش آموزان خواسته شده بود جای خود را در کشتی ترک نکنند و منتظر دستورات بعدی باشند اما با این توصیه اشتباه، اکثر دانش اموزان در کشتی باقی ماندند و غرق شدند. هنوز جنازه بسیاری از این دانش آموزان کشف نشده است زیرا آنها در اتاق های کشتی حبس شده بودند.

نخست وزیر مستعفی کره جنوبی که اندوه در چهره اش مشاهده می شد بیانیه ای کوتاه را قرائت کرد و گفت: حفظ سمتم بار مسؤولیت بسیار سنگینی بر دولت است.

نخست وزیر کره جنوبی یک روز پس از غرق شدن کشتی، به دیدار خانواده های قربانیان و آسیب دیدگان رفت اما با واکنش شدید و  فریادهای اعتراض آمیز روبه رو شد. یکی از افراد نیز به نشانه اعتراض به سمت نخست وزیر بطری آب پرتاب کرد.

خبرنگار رویترز در این باره نوشت: کُندی عملیات نجات و بیرون کشیدن جنازه مسافران کشتی و تغییر مستمر اطلاعات ارائه شده از سوی دولت نارضایتی گسترده ای ایجاد کرده است.

خانم باک جون های رئیس جمهور کره جنوبی هم به هنگام بازدید از محل استقرار خانواده های قربانیان و آسیب دیدگان کشتی غرق شده با فریادهای اعتراضی روبه رو شد.

مقامات قضایی کره جنوبی قبل از این تمامی اعضای کادر اداره کشتی از جمله کاپیتان را به دلیل بی کفایتی در اداره کشتی و نقش احتمالی در غرق شدن شناور بازداشت کرده اند.

قبل از این هم معاون مدرسه ای که دانش آموزانش در این حادثه غرق شده بودند نیز خودکشی کرد. وی به همراه دانش آموزان در کشتی حضور داشت اما هنگام حادثه توسط امدادگران نجات داده شده بود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو