کد خبر: 6865

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ - ۷:۳۴

نفس گیر بود

نخستین قهرمانی تیم ملی فوتبال مردان برزیل در المپیک

برزیل موفق شد در ضربات پنالتی 5 بر 4 آلمان را شکست دهد و قهرمان فوتبال مردان المپیک ریو شود.

قهرمانی برزیل

فینال فوتبال مردان(زیر ۲۳ سال) المپیک ۲۰۱۶ ریو بین تیم‌های برزیل و آلمان از ساعت یک بامداد یکشنبه به قضاوت علیرضا فغانی در استادیوم زیبای ماراکانا آغاز شد که وورتون، زکا، مارکینیوش، کایو، سانتوس، والاس، آگوستو، نیمار، لوان، گابی گل و ژسوس ۱۱ بازیکن ابتدایی تیم میزبان را تشکیل می‌دادند و برای آلمان هم که با سیستم ۱-۵-۴ در نظر گرفته شده بود هورن، تولخان، گینتر، سوله، کلوسترمن، بندر، بندر، برنت، میر، گنابری و سلکه بازی می‌کردند.

 


نیمار ستاره بی‌چون و چرای برزیل در المپیک دقیقه ۲۶ با یک سوپر گل از روی ضربه آزاد برزیل را پیش انداخت اما در دقیقه ۵۹ مکس میر کاپیتان ژرمن‌ها با یک ضربه بغل پای داخل محوطه کار را به تساوی کشاند که نتیجه یک بر یک تا پایان ۹۰ دقیقه پابرجا بود تا فینال المپیک ریو به وقت‌های اضافه بکشد.

 


در وقت‌های اضافه برزیل به آب و آتش زد تا به گل دوم برسد اما هورن سد مقابل نیمار و یارانش بود و اجازه نداد میزبان دوباره پیش بیافتد تا ۱۲۰ دقیقه فرا برسد و با سوت فعانی ضربات پنالتی تعیین کننده پیروز این جدال نفسگیر باشد.
در ضربات پنالتی توپ‌های گینتر، گنابری، برنت و سوله برای آلمان و هورن، ماریکینیوس، رافینیا، لوآن و نیمار برای برزیل گل شد و پترسن از آلمان ضربه را نتوانست گلزنی کند تا طلایی پوشان با نتیجه ۵ بر ۴ مقابل آلمان به برتری برسد و قهرمان المپیک شود.
این نخستین قهرمانی تیم فوتبال مردان برزیل در تاریخ المپیک بود.

 

برزیل با این پیروزی و قهرمانی به نوعی شکست ۷ بر یک جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آلمان را هم جبران کند تا فوتبالیست‌ها و تماشاگران میزبان در ماراکانا اشک شوق بریزند.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو