کد خبر: 11464

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۲

نخستین اظهار نظر رئیس جمهوری درباره تغییرات اخیر کابینه

تیتر3: رئیس جمهوری در نخستین اظهار نظر رسمی درباره تغییر کابینه گفت: هدف کشور توسعه و تعالی است و هدف دولت، خدمت به جامعه و ...

تیتر۳: رئیس جمهوری در نخستین اظهار نظر رسمی درباره تغییر کابینه گفت: هدف کشور توسعه و تعالی است و هدف دولت، خدمت به جامعه و مردم است؛ در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت مدیر است و گاهی نیز نیاز به تغییر.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در همایش ملی روز روستا و عشایر که در سالن اجلاس سران برگزار شد اظهار کرد: برخی رسانه‌های بی اخلاق به دولت فشار می‌آورند که چرا وزراء را عوض نمی‌کنند.و زمانیکه  دولت بنا به صلاحدید تصمیم به تغییری می‌گیرد، می‌گویند چرا وزرا را عوض می‌کنند و باید بگویم طبیعی است که در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت مدیر و گاهی نیاز به تغییر مدیر است ؛ چرا که هدف کشور توسعه و تعالی است و هدف دولت خدمت به جامعه و مردم است.

روحانی که در همایش روز ملی روستا سخن می‌گفت، با بیان این که تصور نادرست شرایط زندگی بهتر در شهرها نسبت به روستاها بار سنگینی بر دوش ما می‌گذارد، اظهار کرد: روستاییان پایه اصلی زندگی اجتماعی هستند و در واقع روستاییان به عنوان جامعه تولید گر بار مسئولیت بزرگ تولید کشاورزی و صنایع دستی رابر دوش دارند.

وی با بیان این که روستاییان را به عنوان مدافعان غیور مرزهای جمهوری اسلامی ایران و دفاع از مرزهای فرهنگی و اعتقادی این سرزمین می‌شناسیم، تاکیدکرد: باید به مشکلات روستاها و عشایر توجه کنیم چون در غیر این صورت شاهد مشکلات در شهرها خواهیم بود.

اهم اظهارات رئیس جمهور را در ادامه بخوانید:

*مساله سرشماری و آمار جهت برنامه ریزی برای ماه‌ها و سال‌های آینده بسیار حائز اهمیت است و بر اساس آمار به دست آمده می‌توانیم برنامه ریزی مناسب جهت توسعه روستاها را داشته باشیم.

*امروز ۷۲ درصد از جمعیت روستایی ما از آب شرب سالم استفاده می‌کنند که تا پایان سال ۹۴ ،۳۷ هزار و ۹۵۲ روستا در کشور با جمعیت بیش از ۲۰ میلیون در پوشش  خدمات آبرسانی قرار گرفتند که این روند در سال جاری ادامه خواهد داشت و هزار و ۵۰۰ مجتمع آبرسانی را برای ده  هزار روستا در اجرا داریم. و ۸۱۱ مجتمع در سال جاری برای ۱۵ هزا رو ۴۰ روستا در دست اقدام است.

*در سال ۹۲ ، ۱۴ هزار و ۶۲۹ روستا گاز کشی بوده است که امسال ۲۱ هزار و ۲۷۳ روستا گاز دار خواهند شد. و تلاش ما این است که در پایان سال ۲۶ هزار روستا دارای گاز شوند.

*هزینه خدمات عمومی روستایی در سال ۹۲ ، ۴۵۰ میلیارد اعتبار بوده است که  در سال ۹۵ به ۳ هزار میلیارد تومان یعنی به بیش از ۶ برابر رسیده است.

*در سال ۹۲ تا۹۴  هزار و ۷۰۰ روستای بالای ۲۰  هزار خانوار از تلفن خانگی بهره مند شدند که تا پایان دولت یازدهم  تمام روستاهای بالای۲۰ خانوار از خدمات تلفن خانگی بهره مند خواهند شد.تا پایان سال ۹۵ ۲۵ هزار روستا دارای خدمات الکترونیکی واینترنتی خواهند شد که به معنای حرکت در مسیر توسعه درست روستاها خواهد بود.

* باید با بیکاری مقابله کنیم چرا که امروز بیکاری معضل بزرگ کشور است و مشکل ما در سال‌های آینده نیز موج بیکاری خواهد بود همانطور که امسال برای اولین بار بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار متقاضی شغل بودند و وارد صحنه اشتغال شدند.

*به جای حرف‌های صد من یک غاز و مشوش کردن اذهان مردم همه باید دست به دست هم دهیم و کشور را احیا کنیم .

*ستاد اقتصاد مقاومتی در راستای رفع مشکل اشتغال روستاها پیشنهاد دادند که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان اختصاص یابد که اگر با این پیشنهاد  موافقت شود شاهد تحول و حرکت بزرگی در حوزه‌ی اشتغال و روستاها خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو