کد خبر: 9803

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۱:۱۰

یادداشت روز/در بی خبری مسئولان ارشد استان و کشور اتفاق می افتد!!

نخبگان ورزشی ساکشان را به قصد دیده شدن بسته و به دیار غربت کوچ می کنند/ عضو مازندرانی تیم ملی سپک تاکرا از کشور آلمان سردرآورد!!

اختصاصی تیتر 3: ورزش و مازندران ، مازندران و ورزش .. هرطور که این واژه ها را درکنار هم قرار دهیم فرقی نمی کند. این دو ...

اختصاصی تیتر ۳: ورزش و مازندران ، مازندران و ورزش .. هرطور که این واژه ها را درکنار هم قرار دهیم فرقی نمی کند. این دو به ظاهر کلمه، بسیار با هم عجین شده اند… وقتی تعداد قهرمانان و پهلوانان و نام آوران و ورزشکاران و ورزش دوستان این دیار را توان شمارش نیست..

انگار مازندران، به وجود آمده برای ورزش .آن قدر نام این دیار به ورزش گره خورده است که بسیاری از رشته هایی که نمی توان برای آن مقری یافت  در مازندران می توان برای آن ورزشکار یافت و از آن قهرمان ساخت.. حتی در رشته هایی که در اکثر مناطق کشور غریب مانده اند..اما حکایت پتانسیل نیروی انسانی آن با حکایت منابع مالی و سخت افزاری و حمایتهای مادی و معنوی آن زمین تا آسمان متفاوت است…

photo_2016-10-04_10-51-41

 

یکی از رشته هایی که می توان نوابغ آن را در این بیشه شیران یافت ، سپک تاکراست . رشته ای که در چند سال  گذشته شوق و اشتیاق آن در استان فروکش کرد و بهترین ها و نوابغ این رشته در استان و کشور را دلسرد کرد، که ساک ورزشی به دوش به دیار دیگری کوچ کردند.

 

کوچ کردنی که بارها اخطار آن داده شده بود ، شاید در سالی که محسن پدیدار در مصاحبه با یک رسانه ورزشی گلایه ها و خواسته های خود را رساند این ورزشکار موفق در کشور دیده می شد و به خواسته هایش توجه می شد و جدی گرفته می شد اینک او را در تیم  آلمان نمی دیدیم و همچون سابق از ملی پوشان کشورمان بود…

photo_2016-10-04_10-51-30

 

محسن پدیدار عضو تیم ملی سپک تاکرا ایران دارنده سه مدال جهانی و یک مدال آسیایی پر افتخار ترین ورزشکاران مازندرانی در هیت انجمن های ورزشی مازندران در رشته سپک تاکرا ، مالک و بنیان گزار اولین آکادمی سپک تاکرا مازندران است.

وی با وجود اینکه در سال ۹۵ بعد از مدت ها تیم دنیا آرزو مازندران با بازی کردن و مربیگری وی امتیاز لیگ برتر کشور را کسب کرد و علی رغم اینکه به اردو تیم ملی برای مسابقات جام جهانی تایلند در مهره ماه امسال دعوت شد بنا بر دلایل مبهم از سپک تاکرا کشور و استان مازندران خداحافظی کرد و در حال حاضر انرژی و فعالیت های خودش را در کشور آلمان شروع کرده است.

photo_2016-10-04_10-50-55

 

 محسن پدیدار در پی بی توجهی متولیان این رشته ورزشی در استان و کشور ،  هم اینک در تیم bernberg در لیگ مسابقات آلمان بازی می کند و تا کنون توانسته با حضور موثر خود در این تیم به مقام دومی لیگ آلمان و دومی مسابقات اروپایی دست یابد و این موفقیت ها چنان به مذاق مسئولان این رشته ورزشی در المان خوش بوده که وی را به تیم ملی سپک تاکرای آلمان دعوت کردند..

 

اما پرسش اینجاست چرا اخیرا ورزشکاران ایرانی پای به سرزمین غربت می گذارند ودر کشور های بیگانه فعالیت میکنند؟! آیا این بی انگیزگی با عدم توجه مسئولان به وضعیت معیشتی و تحصیلی آنان ارتباط دارد؟! آیا به قدر کفایت مشکلات زندگی شخصی یک قهرمان توسط متولیان امر رفع نمی گردد؟!

photo_2016-10-04_11-31-15

 آیا همانگونه که تلاش می شود از فرار نخبگان علمی کشور جلوگیری کرد نمی توان بستری و سازوکاری فراهم کرد تا از خروج چنین ورزشکاران شایسته ای به  بیرون از مرزها جلوگیری شود؟!! گرچه لژیونر شدن در رشته های ورزشی از مهمترین راههای تامین منابع مالی برای هر کشوریست اما خروج همیشگی و بدون برگشت این ورزشکاران قطعا می تواند ضربات جبران ناپذیری به بدنه ورزش کشور وارد نماید.

 

انتظار می رود مسئولان اجرایی کشور و استان به حل اینگونه مسائل توجه و رغبت بیشتری نشان دهند. گرچه حمایت متولیان ورزش استانی از ورزشکاران تا حد زیادی می تواند مانع هدر رفت نوابغ ورزشی شود اما  حل برخی معضلات ورزشی صرفا به دستگاه ورزش استان یا کشور بر نمی گردد و می طلبد که همه مسئولان کشوری اعم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مسئولان ارشد قوه مجریه به دنبال راه حلی مناسب همراه با ضمانت اجراهای قوی باشند.

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1927

کل نظرات :1

  • Omid

    تاریخ : ۱۴ - مهر - ۱۳۹۵

    VaqeaN baraYe jaMeeYe varZeshe iraN motaSefaM va baraYe mohsen padidaR areZoye movafaqiyaT mikonaaaM


    پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو