کد خبر: 760

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ - ۸:۰۲

نخبگان فرصت طلایی نکا هستند + تصاویر

  نخستین همایش نخبگان و تاثیرگذاران نکا در سالن آبشناسان ارتش در نکا برگزار شد . در این همایش  که رجبی اظهار ...

 

وی جذب وبه کارگیری نخبگان درراستای تولید علم در شهرستان،استفاده از دیدگاه ها و ارائه نقطه نظرات توسط نخبگان،مدیران و سرمایه گذاران از جمله بهترین فرصت جهت راهبردهای علمی شهرستان برشمرد.

 

  نخستین همایش نخبگان و تاثیرگذاران نکا در سالن آبشناسان ارتش در نکا برگزار شد .


در این همایش  که رجبی اظهار داشت: ۲۰۰ نخبه نکایی تاکنون در همایش نخبگان شهرستان شناسایی شدند.

وی جذب وبه کارگیری نخبگان درراستای تولید علم در شهرستان،استفاده از دیدگاه ها و ارائه نقطه نظرات توسط نخبگان،مدیران و سرمایه گذاران از جمله بهترین فرصت جهت راهبردهای علمی شهرستان برشمرد.

 

رجبی بیان کرد:با ارائه دیدگاه های اساسی ، اصولی و منطقی و همچنین ارائه طرح های نو و بدیع تدوین توسعه شهرستان را باکمک نخبگان رقم می زنیم .

فرماندار نکا با اشاره به اهداف اولیه این همایش تصریح کرد: این همایش با هدف گردهمایی و شناسنامه دار نمودن نخبگان  و شناسایی ساختار و عناصر قدرت جهت پیشبرد توسعه نکا برگزار شد.

رجبی با بیان اینکه شهرستان نکا از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار است افزود: شهرستان نکا در بخش صنعت ،کشاورزی ،گردشگری و صنایع دستی از ظرفیت ها وپتانسیل بسیار بالایی برخوردار است که باید با شناخت سرمایه گذاران در این حوزه ها مورد پیگیری قرار گیرد تا این شهرستان براساس چشم انداز۱۴۰۴ مسیر توسعه را طی کند.

نخبگان فرصت طلایی نکا هستند

فرماندار نکا با اشاره به اینکه نخبگان فرصت های طلایی شهرستان نکا می باشند تصریح کرد: ظرفیتها و قابلیت های فراوانی جهت سرمایه گذاری از جمله نفت وگاز ،معادن سیلیس،گچ، سنگ آهک و شن وماسه که باید سرمایه گذاران در این زمینه ها  در شهرستان سرمایه گذاری نمایند.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه هزینه دولتی صرف این همایش نشده است ابراز داشت: در این همایش هیچ هزینه دولتی صرف نشده و شرکت حلاوت به عنوان اسپانسر حمایت مالی این مراسم را برعهده گرفت.

رجبی اضافه کرد: دبیرخانه همایش نخبگان در کمترین زمان ممکن در طی ۴۵ روز راه اندازی شده و همین امر سبب تسهیل دریافت اطلاعات سرمایه گذاران در پروژهای متعدد شهری می شود.

فرماندار نکا گفت: هرچه از مراکز استان ها دور می شویم از ساختار کاسته و برعناصر قدرت افزوده می شود و ما برای اینکه ساختار شهرستان را ارتقا دهیم از افراد نخبه و اثرگذار شهرستان درجهت توسعه استفاده می نماییم.

نماینده مردم شرق استان  نیز در این مراسم  که در سالن همایش ˈآبشناسانˈ ارتش در نکا برگزار شد اظهار داشت: نخبگان می توانند براساس طرح های کلی برنامه چشم انداز ۱۴۰۴ اقدام به برنامه ریزی مناسب برای استفاده از پتانسیل های مختلف شهر و منطقه کنند .

وی افزود: یکی از الزامات شهرستان، شناسایی ویژگی های سرمایه گذاری در آن است که باید با دقت مورد توجه و برنامه ریزی شود و حوزه های مختلف سرمایه گذاری با شناخت کامل ، مشخص شود.

به گفته مقیمی، نکا شهرستانی مستعد و دارای ویژگی های منحصر به فرد و برخوردار ازچهار اقلیم متفاوت است که باید با شناخت مناسب تنگناها و محدودیت های آن برای توسعه و پیشرفتش ، برنامه مدون ارائه شود.

نماینده مردم نکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سد گلورد نکا ظرفیت بسیار بزرگی برای اشتغال زایی و پیشرفت و شکوفایی امور کشاورزی است که هم اکنون زهکشی کانال های آب آن تا نزدیک گلوگاه انجام شده است و ۳۰ هزار هکتار زمین کشاورزی از آن مشروب می شوند.

مقیمی گفت: نکا به دلیل نزدیکی به بندر و قرار گرفتن بین دو فرودگاه ساری و گرگان و دارا بودن زیر ساختهای مهم صنعتی ، ازموقعیت مناسبی برای ایجاد اشتغال برخوردار است .

وی گفت :نخبگان باید با برنامه در حوزه ایجاد اشتغال وارد شوند و در حوزه گردشگری، صنعت و کشاورزی برنامه ارائه دهند.

مهر-ایرنا-شمال نیوز

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو