کد خبر: 1690

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ - ۸:۲۶

نتایج همه پرسی کریمه تا کنون

  به گزارش شرق پرس، به نقل از صدای روسیه همه پرسی کریمه در حالی آغاز شد که نتایج یک نظرسنجی در این ...

 

یک سایت روسی ساعاتی قبل از آغاز همه پرسی کسب استقلال شب جزیره کریمه از اوکراین خبر داد.

 

به گزارش شرق پرس، به نقل از صدای روسیه همه پرسی کریمه در حالی آغاز شد که نتایج یک نظرسنجی در این منطقه از حدود ۷۰۰ نفر از واجدان شرایط دادن رای نشان می دهد بیش از ۷۰ درصد از ساکنان آن به این همه پرسی رای مثبت خواهند داد.

بر اساس این گزارش، مراکز اخذ رای از ساعت ۸ صبح به وقت محلی گشوده شده و رای گیری تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت.

دولت محلی کریمه اعلام کرده که ۱۳۵ ناظر بین المللی از ۲۳ کشور اروپایی و هزار و ۲۴۰ ناظر داخلی بر همه پرسی امروز نظارت خواهند داشت.

علاوه بر آن ۶۲۳ خبرنگار از ۱۶۹ رسانه مختلف داخلی و خارجی نیز همه پرسی امروز کریمه را پوشش می دهند. موضوع برگزاری همه پرسی در کریمه پس از برکنار شدن “ویکتور یانوکوویچ” رئیس جمهور اوکراین، از این سمت توسط مخالفان غرب گرا، جدی شد.

نظر به آن که ناآرامی های آغاز شده در اوکراین با مداخله اروپا و امریکا موجب روی کار آمدن یک دولت غرب گرا در کی یف شده، در صورتی که وضعیت شبه جزیره کریمه به همین شکل فعلی باقی بماند بدون شک کشورهای غربی برنامه خاصی را برای آن آماده می کنند و این یعنی رسیدن دشمنان سنتی به یک قدمی مرزهای روسیه از همین رو کسب استقلال کریمه از کی یف و یا باقی ماندن آن در اتحاد با دولت اوکراین، به همان اندازه که برای کرملین اهمیت دارد برای غرب نیز مهم است.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو