کد خبر: 53691

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۱۰:۴۰

ناو هواپیمابر آمریکا در آب‌های اسرائیل پهلو گرفت

به گزارش تیتر 3 » ارتش رژیم صهیونیستی از پهلو گرفتن ناو هواپیمابر "جورج بوش" در سواحل حیفا خبر داد و افزود، این اقدام در ...

به گزارش تیتر ۳ » ارتش رژیم صهیونیستی از پهلو گرفتن ناو هواپیمابر “جورج بوش” در سواحل حیفا خبر داد و افزود، این اقدام در راستای تلاش ائتلاف ضد داعش و در جهت تقویت امنیت اسرائیل صورت گرفته است.

 آفیخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای همکاری امنیتی میان ارتش اسرائیل و آمریکا روز شنبه ناو هواپیمابر جورج بوش آمریکا در نزدیکی بندر حیفا پهلو گرفت. این اتفاقی خاص در طول ۱۷ سال گذشته است.

وی افزود:‌ این اقدام تاکیدی بر این است که روابط قوی بین اسرائیل و آمریکا مبتنی بر منافع و ارزش‌های مشترک است.

این ناوهواپیمابر آمریکایی با ۵۷۰۰ سرباز آمریکایی روز شنبه مقابل بندر حیفا پهلو گرفت.

روزنامه یدیعوت آحارونوت چاپ رژیم صهیونیستی نیز نوشت: این ناوهواپیمابر تا روز چهارشنبه در این منطقه خواهد بود. این اولین ناوهواپیمابر آمریکایی است که در طول ۱۷ سال گذشته وارد سواحل اسرائیل شده است.

 به نوشته این روزنامه، طول این ناوهواپیمابر ۳۳۰ متر و ارتفاع آن معادل ۲۰ طبقه است و این ناو دو موتور دارد که با انرژی هسته‌ای کار می‌کنند.

گفته می‌شود، این ناوهواپیمابر جدیدترین و بزرگترین ناوگروه آمریکایی است که می‌تواند ۹۰ هواپیما یا جنگنده از انواع مختلف را به اضافه کادری متشکل از ۵۰۰۰ تن را در خود جای دهد.

این ناو جورج دبیلیو بوش در آب‌های خلیج فارس و دریای مدیترانه نیز حضور داشته و از این آب‌ها اهداف داعش در عراق و سوریه را در دو سال اخیر هدف گرفته است.

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو