کد خبر: 158

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۱۰ - ۱۳:۰۹

شهدا فرهنگ جهاد و مقاومت را نهادینه کردند

  جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس كشور گفت: شهدا فرهنگ جهاد و مقاومت را در جامعه نهادينه كردند ...

 

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور گفت: شهدا فرهنگ جهاد و مقاومت را در جامعه نهادینه کردند تا عزتمندی جامعه ما با نثار جان و خونشان حفظ شود و عمل به وصایای شهدا مهمترین وظایف ما است.

 

شرق پرس:  امیر سرتیپ محمد حسن نامی ظهر سه شنبه در یادواره شش شهید روستای نظام محله گلوگاه گفت:معنویت، حماسه و عقلانیت سه عنصر پیروزی رزمندگان ما در طول ۸ سال دفاع مقدس و مقابله با دشمن تا دندان مسلح بوده است.

امیرسرتیپ محمد حسن نامی افزود: اطاعت از رهبری مهمترین وصیت شهدا و رمز موفقیت همه جانبه ما است که نباید به فراموشی سپرده شده و در گذرگاههای سخت و مشکلات از یاد ما برود.

وی با اشاره به اینکه شهدا الگوی تربیت جوانان ما در دوران های مختلف هستند، ادامه داد: رزمندگان ما در طول جنگ تحمیلی علیه ایران، با حداقل امکانات و با سلاح ایمان به خدا، اطاعت پذیری و معیار های الهی به پیروزی رسیدند و با آگاهی و درک والای خود در موقعیت حساس از نظام، کشور و کیان خود دفاع کردند.

نامی اضافه کرد: بصیرت و ولایتمداری از جمله وظایف مهمی است که در این برهه از تاریخ باید در راس برنامه های ما باشد و در این زمینه باید با بصیرت روزافزون در برابر توطئه و حیله های دشمن مسلح باشیم تا حملات فرهنگی دشمن بر ما و جوانانی که جنگ را لمس نکرده اند کارساز نباشد.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور با بیان اینکه خون شهدا درخت تنومند این انقلاب را سیراب کرده و موجب ثمره دادن شجره طوبی اسلامی شده خاطر نشان کرد: باید مقاومت و ایستادگی را از شهدای خود بیاموزیم.

وی با اشاره به نهم دی اضافه کرد: دشمنان درفتنه سال ۸۸ ولایت فقیه را  مورد هدف قرار داده بودند و بسیاری از کشورهای  دنیا از آن حمایت کردند که خوشبختانه با درایت رهبری این توطئه  نقش برآب شد.

وی یادآور شد: انقلاب،ولایت ،شهدا ودفاع مقدس از ارزش های انقلاب ما هستند وملت ما تا پای جان پای ولایت خواهند ایستاد.

در حاشیه برگزاری این یادواره برنامه های متنوع جنبی شامل برپایی ایستگاه صلواتی، نمایشگاه دفاع مقدس، خیمه های شهدای روستای نظام محله و نمایش تمثال شهدا برپا شد.

روستای نظام محله شهرستان گلوگاه ۶ شهید بزرگوار تقدیم آرمان ها و ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس کرده که نام و یاد شهید فرامرز گلوگاهی، شهید شعبان نظام محله، شهید ابوطالب نظام محله، شهید محسن اسدی، شهید رحمت الله نظام محله، شهید علیرضا وکیلی، همچون ستاره بر تارک این روستا می درخشد و زینت بخش محلات مختلف این روستا است.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو