کد خبر: 6989

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۷:۵۳

نامه فدراسیون کشتی ایران به لالوویچ در اعتراض به ناداوری ها

فدراسیون کشتی ایران در نامه ای رسمی به «نناد لالوویچ» رئیس اتحادیه جهانی نسبت به شرایط ناخوشایند حاکم بر داوری کشتی در المپیک، به ویژه ناداوری در دیدار «رضا یزدانی» و «ختاگ گازیموف» آذربایجانی اعتراض کرد.

ناداوری کشتی

فدراسیون کشتی ایران در نامه ای رسمی به «نناد لالوویچ» رئیس اتحادیه جهانی نسبت به شرایط ناخوشایند حاکم بر داوری کشتی در المپیک، به ویژه ناداوری در دیدار «رضا یزدانی» و «ختاگ گازیموف» آذربایجانی اعتراض کرد.

فدراسیون کشتی ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در متن نامه فدراسیون کشتی خطاب به رئیس اتحادیه جهانی که نسخه ای از آن در اختیار گروه ورزشی ایرنا قرار گرفته، آمده است: به طور قطع یکی از اهداف کمیته بین المللی المپیک از برگزاری مسابقات المپیک، ترویج روح جوانمردی است، اما متاسفانه در جریان برگزاری رقابت های کشتی شاهد ناداوری هایی هستیم که با روح المپیک در تضاد است. متاسفانه مافیای داوری با محوریت برخی کشورها، باعث زیر سئوال رفتن عدالت در ورزش پهلوانی کشتی می شود.
در این نامه آمده است: قضاوت ناعادلانه در مسابقه رضا یزدانی از ایران و گازیموف از آذربایجان در وزن ٩٧ کیلوگرم این مسابقات، حق خوری آشکارا در برخی مسابقات از جمله نمایندگان ازبکستان و پورتوریکو در وزن ۶۵ کیلوگرم نمونه های خوبی از این شرایط ناخوشایند است. آقای رئیس قطعا محرومیت احتمالی داوران وابسته به مافیای مذکور، دردی را از کشتی گیر شکست خورده و کشورش دوا نمی کند.
در ادامه نامه فدراسیون کشتی به لالوویچ آمده است: شما در میان کشتی گیران، مربیان و بطور کلی بدنه خانواده کشتی در جهان نیستید. ما با آنها زندگی می کنیم. بسیار متاسفیم که بگوییم بسیاری از کشتی گیران و مربیان حاضر در المپیک، در خلال مسابقات بارها اعتراف می کردند که با وجود مافیای داوری در کشتی جهان، حذف کشتی از المپیک بدون دلیل هم نیست.
اقای لالوویچ، خیلی رنج آور است که حق ورزشکارت به طور علنی خورده شود و قدرت دفاع از او را نداشته باشی….
فدراسیون کشتی در این نامه با اعلام رسمی اعتراض خود تصریح کرد: این فدراسیون اعتراض رسمی خود را به نحوه قضاوت داوران به ویژه رییس تشک که دارای سابقه سوء داوری در خصوص کشتی سعید عبد ولی در بازی های آسیایی ٢٠١۴ و محرومیت شش ماهه نیز می باشد، به مسابقه میان کشتی گیران ایران و آذربایجان در وزن ٩٧ کیلوگرم اعلام می دارد.
در وزن ۹۷ کیلوگرم، رضا یزدانی در دور اول مقابل ابراهیم بلوکباشی از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم به مصاف ختاگ گازیموف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان رفت و با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد.
این در حالی بود که داور وسط دو امتیاز به خاطر زیرگیری رضا یزدانی به وی داد اما هیأت ژوری امتیاز مسلم یزدانی را مورد قبول ندانست.
در مسابقه وزن ۶۵ کیلوگرم بین طغرل عسگراف آذربایجانی و فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا که سال گذشته در پیکارهای جهانی قهرمان این وزن شده بود نیز داوران ۲ امتیاز مسلم کشتی گیر ایتالیایی را نداند تا عسگراف راهی دیدار فینال شود.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو