کد خبر: 271

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۰۵ - ۶:۰۲

نامدار:برخورد جدی با برداشت غیرمجاز شن و ماسه در استان

  معاون بهره برداری و حفاظت شرکت آب منطقه ای مازندران با تاکید بر برخورد جدی با برداشت غیرمجاز شن و ماسه در ...

 

معاون بهره برداری و حفاظت شرکت آب منطقه ای مازندران با تاکید بر برخورد جدی با برداشت غیرمجاز شن و ماسه در استان، گفت: منابع آبی استان نیازمند حفاظت جدی است.

 

به گزارش شرق پرس، موسی نامدار در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: افرادی که دارای محکومیت قضایی و مبنی بر برداشت غیر مجاز شن و ماسه در سابقه کاری خود باشند و یا پرونده ای بر علیه آن در محاکم قضایی و انتظامی مطرح باشد، در صورت وجود بار  مازاد با درخواست آنها این شرکت موافقت نمی کند.

وی بر عزم جدی شرکت آب منطقه ای مازندران و اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال در حفاظت از مجاری و منابع آبی به عنوان بخشی از انفال عمومی تاکید کرد.

نامدار گفت: در سال های اخیر شاهد همراهی بیشتر قضات در برخورد با متخلفان به حریم و بستر منابع آب و برداشت کنندگان غیر مجاز و غیر اصولی شن و ماسه هستیم و این احکام محکومیت از لحاظ کمی و کیفی همچنان رو به افزایش است.

وی با اشاره به بیان اهمیت رودخانه ها در مازندران جهت تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت گفت: رودخانه ها در مازندران علاوه بر تامین آب زراعی بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری به جهت ارتباط هیدرولیکی با آب زیرزمینی، نقش تعیین کننده ای در تامین آب شرب شهرها دارند چرا که عمده چاه های آب شرب این استان در مخروط افکنه رودخانه قرار دارند.

بیش از ۴۰ رشته رودخانه اصلی و ۱۸۷ رشته رودخانه فرعی به طول ۴۲۰۰ کیلومتر در مازندران وجود دارد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو