کد خبر: 2126

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۳

میوه ممنوعه در دولت روحانی

  شرق پرس: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ابراز امیدواری کرد که اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها منجر به تحقق اهداف مهم دولت و ...

 

رئیس‌جمهور در دیدار نوروزی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان دولتی و فعالان سیاسی، ضمن تاکید بر اینکه “دولت مصمم است تورم را در سال جاری به ۲۵ درصد کاهش دهد”، گفت: تلاش ما ایجاد رونق اقتصادی همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌هاست.
 
 
شرق پرس: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ابراز امیدواری کرد که اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها منجر به تحقق اهداف مهم دولت و مجلس از هدفمندی یارانه‌ها در سال جدید، نظیر متعادل کردن مصرف انرژی، افزایش تولید، اشتغال‌زایی، ارتقاء نظام سلامت و حفاظت از محیط زیست شود.
 
وی افزود: اگر تعداد قابل ملاحظه‌ای در این مرحله برای دریافت یارانه ثبت‌نام نکنند، منابع بیشتری در اختیار دولت برای دستیابی به اهداف عالی نظام و کمک به افراد نیازمند قرار می‌گیرد و وظیفه همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌، افراد صاحب‌نظر و اصحاب رسانه‌هاست که در این روزها واقعیت مسایل را توضیح دهند.
 
«میوه ممنوعه» در دولت یازدهم، استقراض از بانک مرکزی و جلوگیری از افزایش پایه پولی کشور است
 
روحانی با بیان اینکه “در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۲ شاهد کاهش تورم بودیم، اظهار کرد: «میوه ممنوعه» در دولت یازدهم استقراض از بانک مرکزی و جلوگیری از افزایش پایه پولی کشور بوده است و امیدواریم امسال مردم ایران شاهد آرامش، رفاه و عزت بیشتر در همه حوزه‌ها بویژه در بخش اقتصادی باشند.
 
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توسعه تعاملات با جهان گفت: مذاکرات دستگاه دیپلماسی کشور با طرف‌های خارجی برای دستیابی به توافق جامع درباره مسایل هسته‌ای پیچیده و دشوار است ولی با امیدواری به پیش می‌رویم، گرچه برخی تلاش‌ها در جهت تخریب این تعاملات صورت می‌گیرد.
 
نکات منفی و مثبت قطعنامه اخیر پارلمان اروپا
وی با اشاره به قطعنامه اخیر پارلمان اروپا در قبال ایران، اظهار کرد: از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه فاقد ارزش است و پارلمان اروپا کوچکتر از آن است که بخواهد به ملت برزگ ایران توهین کند.
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه “این‌گونه قطعنامه‌ها هیچ ارزشی ندارد”، گفت: در چهار سال گذشته ۶۰ قطعنامه با ادبیاتی تندتر از قطعنامه اخیر توسط این پارلمان علیه ایران صادر شد که هیچ ارزشی نداشت و در خصوص آن سر و صدایی هم نشد. خوشبختانه امروز بواسطه آرامش و شفافیت حاکم بر فضای سیاست خارجی کشور، کوچکترین اهانتی به وضوح شنیده و البته ملت ما در برابر سخنان موهن موضع می‌گیرد.
 
روحانی در عین حال افزود: قطعنامه پارلمان اروپا دارای بندهایی نظیر تاکید بر مذاکره و بهره‌گیری صرف از راه حل سیاسی بر سر برنامه هسته‌ای است که به وضوح با نظر برخی دولتمردان آمریکایی مبنی بر “وجود همه گزینه‌ها بر روی میز”، در تضاد است.
 
وی همچنین اظهار کرد: تاکید بر توسعه همکاری‌ها با ایران، استقبال از توافق موقت هسته‌ای و تلاش برای دستیابی به توافق دائم از نکات مثبت این قطعنامه است.
 
رئیس‌جمهور با اشاره به مزین شدن ابتدای سال ۹۳ به نام حضرت زهرا (س)، نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که همه مردم و مسئولان دست در دست یکدیگر در فضایی با نشاط مشکلات کشور و انقلاب را یکی پس از دیگری مرتفع کنند.
 
روحانی در پایان بار دیگر از آزادی سربازان میهن ابراز خرسندی کرد و رعایت اخلاق اسلامی، ادب، احترام به یکدیگر و پرهیز از توهین و دروغ را در سالی که بنام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است، خواستار شد.
ایسنا
 
 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو