کد خبر: 1754

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۵

میراحمدی: مهم ترین مشکل گلوگاه بیکاری و دکل بندان

به گزارش شرق پرس وي همچنین بيان داشت: خبرهاي خوبي در رابطه با اختصاص اعتبارات براي دكل بندان شنيده ايم اما تنها ...

 

 حجت الاسلام سید ابراهیم میراحمدی ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: متاسفانه دکل بندان با مشکلات عدیده بیمه ای رها شده اند و کسی جوابگوی آنان نیست.

به گزارش شرق پرس وی همچنین بیان داشت: خبرهای خوبی در رابطه با اختصاص اعتبارات برای دکل بندان شنیده ایم اما تنها در حد شنیدن و گفتن است و در عمل، دکل بندان و خانواده های آنان با مشکلات عدیده روبرو هستند و باید به دادشان برسیم.

میراحمدی گفت: متاسفانه نگاه جدی به توسعه و پیشرفت گلوگاه دیده نمی شود و مسئولان استانی باید بیش از گذشته به این شهرستان توجه کنند و سرمایه گذاران را وارد شهرستان کرده و اشتغال زایی کنند.

امام جمعه گلوگاه ادامه داد: متاسفانه فرهنگ مناسب سرمایه گذاری در شهرستان وجود ندارد و بسیاری از پول ها و سرمایه ها در بانکها انباشت شده اما صرف امور اشتغال و کارآفرینی نمی شود و باید در این رابلطه فرهنگ سازی شود.

وی با اشاره به زمزمه های جدایی گلوگاه از مازندران اظهار داشت: وقتی توجهی به این شهر بعنوان شرقی ترین شرق مازندران و دروازه ورودی استان نمی شود چشم طمع به این شهرستان دوخته شده و طمع برای دیگران ایجاد می شود.

امام جمعه گلوگاه با اشاره به تزریق قطره چکانی اعتبارات به این شهرستان یادآور شد: متاسفانه اعتبارات مناسب و قابل قبولی برای این شهرستان اختصاص نمی یابد و سهم شهرستان از این اعتبارات بسیار اندک و نفس گیر است.

میراحمدی با بیان اینکه مردم گلوگاه از نماینده، استاندار و مسئولین گلایه مند هستند چرا که علی رغم بازدیدهای فراوان و وعده های مختلف، پیشرفتی در گلوگاه و اشتغال و کاهش بیکاری مشاهده نشده است.

وی با اظهار نگرانی از زمزمه های الحاق میانکاله به گلستان و تقسیمات این شبه جزیره یادآور شد: من بارها از تریبون های مختلف اعلام کرده اند که جدایی میانکاله از مازندران امری ناممکن است و مسئولان استانی و شهرستانی در مورد میانکاله بی پرده صحبت کنند و آگاه سازی کنند.

میراحمدی بیان داشت: حرف های سست و بی دلیلی برخی از افراد در رابطه با جدایی میانکاله از مازندران بی اساس است و لذا باید مسئولان استانی در این رابطه با تحمکم و شدت عمل بیشتری وارد شوند چرا که میانکاله از ابتدا جزئی از مازندران بوده است  ظرفیت مناسبی برای گردشگری مازندران است.

امام جمعه گلوگاه ادامه داد: کل گلستان زمانی برای مازندران و جزئی از مازندران بود و اینکه اکنون زمزمه هایی است که میانکاله جزئی از گلستان بوده بی منطق است و از نظر تقسیمات نیز در حوزه استحفاظی و مدیریت مازندران  قرار دارد.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم وجود متخصص در بیمارستان ثامن الائمه گلوگاه خاطر نشان کرد: این بیمارستان در حد یک درمانگاه روستایی است و جوابگوی نیازهای درمانی و بهداشتی شهرستانی با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت نیست.

میراحمدی با بیان اینکه هزینه رفت و آمد مردم ما از مناطق دورافتاده روستایی به بیمارستانهای اطراف گلوگاه به اندازه هزینه درمان است افزود: شهرستان نیازمند پزشک متخصص در بیمارستان است و باید این بیمارستان مجهز شود تا جوابگوی نیازهای مختلف درمانی مردم باشد تا مردم ما برای درمان به شهرهای همجوار نروند و سرگردان نشوند.

وی همچنین عدم وجود امکانات لازم برای ورزشکاران، عدم وجود دانشگاه دولتی، استفاده از سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغالو.. را از دیگر معضلات گلوگاه عنوان کرد و گفت: متاسفانه مصلی نماز جمعه گلوگاه نیز چند سالی است در حال احداث است اما پیشرفت مناسبی ندارد و با توجه به اینکه مکان فعلی مصلی نماز جمعه، بریا اقامه نماز کوچک است لذا باید با فوریت این مسئله پیگیری شود.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو