کد خبر: 2505

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۵

مولر مربی تیم فوتبال افغانستان شد

شرق پرس: اریش روته‌مولر، سرمربی آلمانی که سابقه هدایت تیم ملی ایران و استقلال را دارد، به طور موقت هدایت تیم ملی افغانستان ...

 

مربی آلمانی پیشین تیم‌های ملی ایران و استقلال، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان منصوب شد.

شرق پرس: اریش روته‌مولر، سرمربی آلمانی که سابقه هدایت تیم ملی ایران و استقلال را دارد، به طور موقت هدایت تیم ملی افغانستان را بر عهده گرفت.

روته‌مولر ۶۹ ساله با فدراسیون فوتبال افغانستان قراردادی چند ماه بسته است و ماموریت او رساندن تیم ملی این کشور به رقابت‌های جام ملت‌‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ است.

تکلیف ۱۵ تیم از ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا که در دی ماه سال جاری در استرالیا برگزار می‌شود، مشخص شده و افغانستان می‌تواند از طریق قهرمانی در رقابت‌‌های چلنج کاپ آسیا، به عنوان آخرین تیم به مهم‌ترین تورنمنت فوتبال قاره آسیا راه پیدا کند.

روته مولر در خصوص سمت جدید خود گفت: قبول یک چالش جدید لذت‌بخش و یک تفریح است. امیدوارم مربیگری در افغانستان برایم به یک تجربه فوق‌العاده تبدیل شود. من در این تیم دستیارم را می‌شناسم و هیچ شناختی از بازیکنان و سطح آنها ندارم. جایگاه مربیان آلمان از لحاظ فنی در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است.

روته‌مولر که سابقه مربیگری در تیم‌های کلن و هانزاروشتوک را دارد، برای مدتی طولانی یکی از مدرسان فدراسیون فوتبال آلمان بود. او همچنین در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به عنوان دستیار سرمربی تیم ملی ایران فعالیت کرد و پس از آن برای ۲ فصل هدایت تیم استقلال را بر عهده داشت./تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو