کد خبر: 73384

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۵:۳۱

استاندار مازندران:

موقوفات استان مازندران در راستای ترویج دین و رسیدگی به مستمندان هزینه شود

 گزارش تیتر 3 به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، محمد اسلامی امروز در دیدار مدیرکل و مسئولان اوقاف مازندران با ...

 گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، محمد اسلامی امروز در دیدار مدیرکل و مسئولان اوقاف مازندران با بیان اینکه اوقاف مسیر بهشت است، اظهار داشت: کار کردن در این دستگاه مدال نوکری اهل بیت(ع) است و باید به این امر باید افتخار کرد.

وی وقف را کار مهم و ارزشمندی دانست و گفت: وقف برای ترویج دین و رسیدگی به مستمندان بوده که باید به این موضوع مهم بیشتر توجه شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه وقف امروزه شکل جدیدی پیدا کرده و افراد با خدمات‌رسانی همچون ویزیت بیماران، آموزش می‌توانند در جهت گسترش این فرهنگ تلاش کنند، افزود: اوقاف لیست ادارات، نهاد ها و دستگاه‌های اجرایی بدهکار را به استانداری اعلام کند.

بدهی ۶۰ میلیاردی ادارات به اوقاف

مدیرکل اوقاف مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه در سال جدید ۷۷ وقف جدید انجام شده است، گفت: هزار و ۳۶۱ امامزاده، ۱۴ هزار موقوفه و ۱۸۴ هزار رقبه در مازندران وجود دارد.

وی با اعلام اینکه ۷۵ درصد از موقوفات استان، مربوط به عزاداری سالار شهیدان است، گفت: امروزه بحث دارو و درمان یکی از مشکلات جامعه است که واقفان در این حوزه ورود پیدا کردند.

حیدری یکی از نیات واقفان را خرید تجهیزات برای بیمارستان‌ها عنوان کرد و افزود: در سال جاری از محل اجرای نیات ۱۲۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات بیمارستان امام خمینی(ره) ساری هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به وقف در حوزه آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: در شهرستان قائم‌شهر حدود ۷۵۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ادارات و نهادها بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال به اوقاف بدهکار هستند، گفت: آموزش و پرورش و بانک‌ها بدهکاری زیادی به اوقاف دارند ولی تصور می‌کنند که اوقاف سازمان خیریه است و نباید این مبالغ را پرداخت کنند.

حیدری افزود: زمانی که قضات حکم را صادر می‌کنند شاهد جو سازی‌های برخی از سازمان‌ها بر علیه اوقاف هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بزرگ‌ترین ورزشگاه ساری وقف است، گفت: بر اساس مسائل شرعی و قانونی حقوق موقوفه باید پرداخت شود که دستگاه‌ها باید به این مسائل توجه کنند.

وی با بیان اینکه حدود هشت هزار اماکن مذهبی و دینی در مازندران وجود دارد، افزود: وظیفه اصلی اوقاف دفاع از موقوفه است که متاسفانه دستگاه‌ها به این مسئله توجه نمی‌کنند.

حیدری به برپایی موکب حضرت علی اصغر(ع) در نعمانیه عراق اشاره کرد و گفت:۱۰ تن برنج، بطری آب معدنی، پتو و ۱۱۰ میلیون تومان از محل اجرای واقفان برای ارائه خدمات مطلوب به زائران ارسال شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در مازندران چهره‌های قرانی برجسته ای وجود دارند، افزود: باید به چهره‌های قرآنی توجه شود و این مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو