کد خبر: 10370

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۲۰:۳۰

موتورهای بنزینی در آلمان ممنوع می‌شوند

تیتر3: دولت آلمان از اینکه برای آغاز دورانی جدید از خودروهای پاک و بدون آلودگی تنها بر مشوق‌های مالی اتکا داشته باشد، چندان خشنود نیست،‌از ...

تیتر۳: دولت آلمان از اینکه برای آغاز دورانی جدید از خودروهای پاک و بدون آلودگی تنها بر مشوق‌های مالی اتکا داشته باشد، چندان خشنود نیست،‌از این رو تصمیمی جدی‌تر در این زمینه گرفته‌است.

براساس گزارش انگجت، شورای ایالتی آلمان که بندسرات نام دارد، مصوبه‌ای را به تایید رسانده‌است که براساس آن استفاده از خودروهای داخلی جدید دارای موتورهای احتراقی تا سال ۲۰۳۰ ممنوع خواهد شد.

از این تاریخ به بعد شهروندان آلمانی تنها اجازه خریداری خودروهای هیدروژنی را دارند. اگرچه این طرح الزام قانونی ندارد،‌اما شورای ایالتی آلمان قصد دارد از کمیسیون اروپا درخواست کند این طرح را در سرتاسر اروپا به اجرا بگذارد، و معمولا زمانی که آلمان قصد داشته باشد در سیاست‌های اتحادیه اروپا تاثیری بگذارد، در این کار موفق می‌شود.

این شورا همچنین از کمیسیون اروپا می‌خواهد تا سیاست‌های مالیات‌گذاری و تاثیر آن بر تحریک جنبش حمل و نقل پاک را مورد بازبینی قرار دهد. شاید این به آن معنی باشد که در ازای خریداری خودروهای پاک مشوق مالیاتی برای افراد درنظر گرفته شود و شاید به معنی از بین بردن تخفیف‌های مالیاتی موجود برای خرید خودروهای سوخت فسیلی باشد.

خودروسازان درحال حاضر نگران این موضوع هستند که تعیین استاندارد‌های دشوارتر درباره میزان آلایندگی منجر به نابودی صنعت خودروهای دیزلی شود، مالکیت کم هزینه خودرو را از بین ببرد و کسب و کار آنها را به خطر بیاندازد.

با این همه براساس گزارش فوربس از ماه آگوست به بعد میزان خریداری خودروهای دیزلی در اروپا با کاهشی قابل توجه مواجه شده‌است و این احتمال بسیار زیاد است که تقلب شرکت فولکس درباره میزان آلایندگی خودروهایش روی خرید خودروهای دیزلی تاثیر گذاشته باشد. با افزودن مشوق‌های مالیاتی و ممنوعیت استفاده از موتورهای احتراقی به این شرایط، زمان زیادی طول نخواهد کشید که اروپایی‌ها به سرعت به خرید خودروهای هیدروژنی و برقی رو آورند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو