کد خبر: 3400

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۲

مهدی قربان پور مستند ” خزر ” را کلید زد

  به گزارش شرق پرس  به نقل از روابط عمومی ارشاد اسلامی مازندران، این فیلمساز برجسته مازندرانی، اظهار کرد: تحقیق و ...

 

 مهدی قربان پور تهیه کننده و کارگردان مجموعه قصه های خزر ساخت این مستند سینمایی را با محوریت دریای خزر در مازندران کلید زده است.

 

به گزارش شرق پرس  به نقل از روابط عمومی ارشاد اسلامی مازندران، این فیلمساز برجسته مازندرانی، اظهار کرد: تحقیق و پژوهش میدانی این اثر توسط گروهی از پژوهشگران داخلی و بین المللی به زودی آغاز خواهد شد و درتلاش هستیم تا پس از هماهنگی های لازم با مراکز فرهنگی وسفارتخانه ها ی مرتبط به کشورهای قزاقستان، جمهوری آذربایجان، روسیه و ترکمنستان سفر کنیم.

وی افزود: مراحل تحقیق پروژه تا پایان سال ۹۳ به اتمام خواهد رسید و امیدواریم از ابتدای سال ۹۴ مراحل تصویر برداری این پروژه را آغاز کنیم.

قربان پور گفت: در حال حاضر  این مستند با سرمایه گذاری بخش خصوصی به تولید خواهد رسید و مذاکرات اولیه برای انجام این  پروژه با پتر متسگر مدیر گروه مستند شبکه ای اردی انجام شده و پس از جذب منابع مراحل اجرایی پروژه آغاز خواهد شد.

قربان  پور با بیان اینکه مدت زمان تصویربرداری این مستند سه سال به طول خواهد کشید افزود: مستند قصه های خزر با محور قرار دادن دریای خزر زندگی و فرهنگ ساکنان آن در داخل وخارج از ایران،موسیقی اقوام حاشیه خزر، معماری شهرها و تاثیرپذیری آن از دریا، تنوع غذایی ورابطه مرز نشینان ساکن خزر به تصویر کشیده می شود.

وی بیان کرد: ۵۰ درصد تصویربرداری این مستند در ایران و مابقی آن در کشورهای حاشیه دریای خزر خواهد بود که شامل شش قسمت تلویزیونی ۵۲ دقیقه ای و یک نسخه مستند ۹۰ دقیقه ای برای پخش جهانی است.

قربان پور گفت: برای ساخت این مستند بلند سینمایی پروداکشن وسیعی در نظر گرفته شده و از آخرین دستاوردهای فنی برای انجام این پروژه استفاده خواهد شد.

مهدی قربان پور ساخت بیش از۲۰ عنوان  فیلم مستند و کوتاه را در کارنامه خود دارد که پیش از این آثارش در مرکز فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، فستیوال بین المللی فیلم کودکان لندن، فستیوال فیلم ملل ابنز اتریش، فستیوال فیلم اوپسالا سوئد،  جشنواره بین المللی آسیا تک رم به نمایش در آمده و جوایز متعددی را نیز از جشنواره های داخلی و خارجی کسب کرده است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو