کد خبر: 1237

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ - ۷:۳۹

مهدیرجه گلوگاه رتبه اول بیماران دیابتی مازندران

    به گزارش شرق پرس، ˈحبیب الله برادران ˈ روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستای مهدیرجه اظهار کرد : طرح تحقیق ...

 

 

 

رییس شبکه بهداشت و درمان گلوگاه گفت : روستای مهدیرجه از توابع شهرستان گلوگاه ، با توجه به تعداد جمعیت،دارای بیشترین بیمار دیابتی در مازندران است .

 

 

به گزارش شرق پرس، ˈحبیب الله برادران ˈ روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات روستای مهدیرجه اظهار کرد : طرح تحقیق و بررسی دلایل ابتلای مردم این روستا به دیابت، با حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران به زودی آغاز می شود .

وی بیان کرد :بنظر می رسد مصرف زیاد گوشت قرمز ، بی تحرکی ، ازدواج فامیلی و بیماری های ژنتیکی ، از دلایل اصلی ابتلای مردم روستای مهدیرجه به بیماری دیابت باشد که با اجرای طرح تحقیق ، این دلایل به همراه راه های جلوگیری از آن بررسی خواهد شد .

رییس شبکه بهداشت و درمان گلوگاه افزود : فراوان بودن این مشکلات و بی توجهی به انجام آزمایش های لازم موجب بروز التهاب های درمانی و پزشکی در میان اهالی این روستا شده که رفع کامل آن ، نیازمند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بیشتر و مطلوب تر است .

براداران ادامه داد : اجرای طرح پزشک خانواده و پرداخت حقوق بیشتر به پزشکان شاغل در شهرها ، موجب بی میلی پزشکان به حضور در روستاها شد که نتیجه آن ، افزایش برخی از مشکلات درمانی در روستاهایی دارای زمینه نامناسب بهداشتی ، همانند روستای مهدیرجه شد .

وی گفت : ناتوانی در پرداخت حقوق پزشکان حاضر در درمانگاه های روستایی در کنار حقوق چند برابری طرح پزشک خانواده ، مراکز درمانی روستایی را با مشکل کمبود پزشک مواجه کرد که اگر چاره برای حل این مشکل اندیشیده نشود ، مشکلات فراوان بهداشتی و درمانی در منطقه شیوع خواهد کرد.

ایرنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو