کد خبر: 4676

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ - ۱۲:۲۴

منبع درآمد داعش از کجاست؟

  شرق پرس: زمین های افغانستان به خاطر کشت خشخاش برای طالبان درآمدزا هستند اما گروه تروریسی داعش راه دیگری را برای ...
یکی از پرسش های اساسی در مورد گروه تروریستی داعش این است که این گروه چگونه کسب درآمد می کند. البته بحث های زیادی در مورد کمک های مالی برخی از کشورهای منطقه به این گروه مطرح شده است اما علاوه بر این، داعشی ها از شیوه های دیگری نیز برای کسب درآمد بهره می برند.
 
 
 

شرق پرس: زمین های افغانستان به خاطر کشت خشخاش برای طالبان درآمدزا هستند اما گروه تروریسی داعش راه دیگری را برای کسب درآمد از زمین های عراق و سوریه یافته است.

 
درست چند روز پیش از اینکه گروه داعش بتواند شهر موصل در عراق را به تصرف درآورد، نیروی عراقی ۱۰۰ حافظه کامپیوتری بدست آوردند که حاوی اطلاعاتی در مورد عملکرد گروه داعش بود. در این اطلاعات آمده بود که گروه داعش ۳۶ میلیون دلار از منطقه ای به نام النابوک در سوریه بدست آورده اند. البته برای مقامات عراقی حدس زدن اینکه چنین درآمد چگونه بدست آمده کار چندان مشکلی نبود. چرا که قدمت آثار باستانی در این منطقه می تواند به هشت هزار سال برسد. منطقه ای که امروز بخش هایی از سوریه و عراق را در بر می گیرد، منطقه ای است که پیش تر به بین النهرین شهرت داشت و یکی از نخستین تمدن های جهان در این منطقه شکل گرفته است و جای تعجبی نیست که آثار باستانی بدست آمده در این منطقه ارزش بسیاری زیادی داشته باشد.
 
وبسایت بیزنس اینسایدر نوشته که گروه داعش اکنون ثروتمندترین گروه تروریسی در جهان است و منطقه ای در تحت کنترل دارد که ارزش آثار باستانی در آن به میلیاردها دلار می رسد. سازمان یونسکو نیز برآورد کرده که ارزش آثار باستانی که در مناطق ناآرام بدست آمده و در بازار سیاه به فروش می رسد حدود ۲٫۲ میلیارد دلار است./خبرانلاین
 
/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو