کد خبر: 72608

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۰ - ۱۱:۵۰

عضو هیأت امنای بقعه متبرکه بی‌بی‌آسیه خاتون بابل خبر داد

ممانعت سرپرست شهرداری بابل در نصب ضریح آستان مقدس امامزاده بی‌بی‌آسیه خاتون(س)

تیتر 3، محمد مسگرپور امیری اظهار کرد: بقعه متبرکه بی‌بی‌آسیه خاتون(س) بابل با قدمت 150 ساله در میدان 17 شهریور بابل واقع شده که این حضرت ...

تیتر ۳، محمد مسگرپور امیری اظهار کرد: بقعه متبرکه بی‌بی‌آسیه خاتون(س) بابل با قدمت ۱۵۰ ساله در میدان ۱۷ شهریور بابل واقع شده که این حضرت منتسب به دختر حضرت موسی بن جعفر(ع) است.

وی افزود: این بارگاه متبرکه که سالانه میزبان عاشقان اهل بیت(ع) از اقصی نقاط کشور است، دارای کرامات زیادی بوده.

عضو هیأت امنای بقعه متبرکه بی‌بی‌آسیه خاتون(س) بابل با اشاره به اینکه این زیارتگاه مورد عنایت حضرت صاحب عصر(عج) است، تصریح کرد: این امامزاده دارای شجره‌نامه و مورد عنایت ریش‌سفیدان محل و امام جمعه بابل است.

مسگرپور خاطرنشان کرد: سوابق ثبتی این امامزاده در اوقاف با کلاسه پرونده ۷۵ ب و کد تفصیلی ۳۰۰۰۷۷۵۶۰۰۰۰۰۰ و دارای شناسنامه ملی است.

این مسؤول یادآور شد: محوطه این بقعه متبرکه در گذشته قبرستان بوده که توسط شهرداری در ادوار گذشته تبدیل به پارکینگ شده و در نزدیکی این بقعه سرویس بهداشتی نیز احداث شده است که جسارت به ساحت این بانوی بزرگ اسلام است.

مسگرپور ادامه داد: این امامزاده دارای هیأت امنای رسمی بوده که در صدد بازسازی و تجدید بنا این بقعه متبرکه هستیم اما شهرداری بابل در این زمینه ممانعت کرده است.

حجر خداداد سرپرست شهرداری بابل نیز در پاسخ به درخواست هیأت امنای امامزاده بی‌بی‌آسیه خاتون(س) عنوان کرده است، میادین دوقلوی ۱۷ شهریور از زمان نخستین طرح جامع شهر بابل از سال ۱۳۴۹ و در طرح‌های تفصیلی سال‌های بعد تاکنون به صورت میدان و به عنوان جزیره میدان بوده و قبر مورد اشاره نیز فقط به شکل سنگ قبر تخت و بدون بارگاه وجود داشته که در حال حاضر نیز به همین شکل است.

وی در پایان گفت: با عنایت به اینکه این محل در وسط شبکه معابر قرار گرفته و از لحاظ قانونی نیز متعلق به شهرداری است لذا احداث هرگونه بنا با توجه به معذورات قانونی جایز نیست./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو