کد خبر: 4420

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۷:۲۵

ملکی: مستند زندگی سردار طوسی در دست تدوین

   به گزارش شرق پرس, مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز (یکشنبه) در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی ...

 

 عبدالله ملکی از تدوین مستند زندگینامه سرلشکر پاسدار قاسمی طوسی قائم مقام لشکر ویژه ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس خبر داد.

 

 به گزارش شرق پرس, مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز (یکشنبه) در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان، با اشاره به اینکه مازندران نقش بی بدیلی در پیروزی انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس داشته است، افزود: مستند پاسدار شهید محمد حسن  قاسمی طوسی قائم مقام ویژه ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس در پنج قسمت در حال تدوین است.

وی، با بیان اینکه اطلاعات مربوط به مستند شهید طوسی گردآوری شده است، افزود: متاسفانه نتوانستیم رشادت ها و دلیری های رزمندگان و شهدای استان مازندران را در هشت سال جنگ نابرابر حق علیه باطل در عرصه های ملی معرفی کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران، از تدوین نقش استان مازندران در دفاع مقدس در حوزه دولت، مردم و یگان رزم خبر داد و گفت: نزدیک به ۱۰۰ جلد کتاب درباره کارنامه استان درحوزه دولت، مردم و یگان رزم گرد آوری می شود.

ملکی، با اشاره به جمع آوری اسناد توسط رزمندگان مازنی در دفاع مقدس، گفت: کارگروه توجهی برای تدوین عملکرد سازمان ها، نهادها در دفاع مقدس تشکیل شده است.
وی، با بیان اینکه فرمانداران شهرستان ها باید جلسات کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی را برگزار کنند، افزود: همه شهرستان ها باید نقش آن شهر را در دفاع مقدس تبیین کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه بزرگتیرن واکنش ضد انقلاب در مازندران حمله به شهرآمل بوده است، گفت: جشنواره خاطرات رزمندگان حماسه سازان جنگل آمل زمستان امسال در مازندران برگزار می شود./تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو