کد خبر: 11676

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۹:۴۵

رئیس اتاق بازرگانی مازندران

صادرات پرتقال به روسیه مقرون به صرفه است.

تیتر 3 » رئیس اتاق بازرگانی مازندران از افزایش قیمت پرتقال در روسیه خبرداد و گفت: این امر فرصت خوبی برای مازندرانی ها است تا بتوانند در این زمینه صادرات داشته باشند.

صادرات پرتقال

به گزارش تیتر ۳، عبدالله مهاجر در نشست شورای گفت‌وگو دولت با بخش خصوصی استان مازندران گفت: مجموعه انبوه سازان با آورده خودشان در استان اشتغال ایجاد کردند و نیاز است این شرکت ها حمایت شود تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: ۷۰ هزار تن تولید ماهی گرمابی و سردابی مازندران است، در سه چهار نقطه شهر بازارچه هایی برای فروش ماهی از تولید به مصرف دایر شود تا سرانه مصرف ماهی استان افزایش یابد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی استان در ذخیره سازی ۶۲ هزار تن مرکبات تصریح کرد: باید تا ۱۵ آبان ماه جاری این مهم تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه برای رونق صادرات تقاضای تسهیلات در استان وجود دارد، افزود: اکنون کمتر از ۲۰ درصد نارنگی ژاپنی بر روی درختان مرکبات مازندران باقی مانده است که قیمت آن کیلویی۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان در باغ تعیین می شود.

مهاجر اظهار کرد: قیمت نارنگی ژاپنی در بازار تهران ۲ هزار تومان است و برای صادرات به کشورهای ترکیه، مصر و آفریقای جنوبی به علت بالا بودن هزینه صادرات مقرون به صرفه نیست.

وی ادامه داد: قیمت پرتقال در روسیه به ۵ هزار تومان رسید و صادرات پرتقال به این کشور مقرون به صرفه است.

مهاجر با بیان اینکه برداشت کیوی در تنکابن و نوشهر آغاز شده است، عنوان کرد: اکنون کیوی در باغات کیلویی هزار و ۷۰۰ تومان تعیین می شود و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در صادرات با مشکل برخورد نکنیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو