کد خبر: 27246

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۲۱:۰۴

رئیس جمهور :

مقام زن از مقام مرد پایین‌تر نیست

تیتر 3 » زنان و ایجاد فرصت به آن‌ها تلاش کردیم و آن‌ها خودشان نیز توانستند در این 40 سال بسیاری از فضاهای لازم را تصرف کنند.

به گزارش تیتر ۳ » رئیس‌جمهور کشورمان در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت دوازدهم در حوزه زنان و بهبود وضعیت آن‌ها نیز گفت: در دولت یازدهم ما برای اشتغال زنان و ایجاد فرصت به آن‌ها تلاش کردیم و آن‌ها خودشان نیز توانستند در این ۴۰ سال بسیاری از فضاهای لازم را تصرف کنند.

وی ادامه داد: در انتخابات نیز حضور خانم‌ها عین حضور آقایان بود و حتی کمی پرنشاط‌تر. این در حالی است که پیش از دولت یازدهم زنان ۸۶۰ هزار شغل را از دست دادند و بیکار شدند. اما در این دولت ۷۵۰ هزار شغل را به دست آوردند که این را نشان می‌دهد ما وظیفه قانونی و شهروندی خود را در این خصوص اجرا کردیم؛ چراکه زنان نباید حقوق کمتری بگیرند و از حقی محروم شوند.

وی تاکید کرد: ما در دولت یازدهم در حوزه‌های مختلف در بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها، معاونت‌های فنی وزراء و سفارت از زنان استفاده کردیم و این راه را ادامه می‌دهیم.

رئیس‌جمهور کشورمان یادآور شد: این تفکر که مرد بالاتر از زن است و فلان کار را زن نمی‌تواند انجام دهد اشتباه است البته در یکسری مشاغل مردها و در یکسری مشاغل زن‌ها مناسب‌تر هستند اما مقام زن از مقام مرد پایین‌تر نیست و حبس زنان در خانه نه با منطق، نه با قانون و نه با منافع ملی منطبق نیست.

 

منبع

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو