کد خبر: 4219

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۹ - ۹:۴۶

مقامات آمریکایی به هیات مذاکره کننده: میز مذاکره را تا توافق با ایران ترک نکنید

  شرق پرس: باشگاه خبرنگاران به نقل از دبکا نوشت: کاخ سفید در آستانه اعزام هیئت مذاکره کننده آمریکایی به مذاکرات سوئیس تأکید ...

 

 

آمریکا پیش از اعزام هیئت مذاکره کننده آمریکایی به مذاکرات ژنو به آنها توصیه کرد: میز مذاکرات با ایران را بدون دستیابی به توافق ترک نکنند.

 

شرق پرس: باشگاه خبرنگاران به نقل از دبکا نوشت: کاخ سفید در آستانه اعزام هیئت مذاکره کننده آمریکایی به مذاکرات سوئیس تأکید کرده بود: میز مذاکرات با ایران را بدون دستیابی به توافق ترک نکنید.

 
یک مقام آمریکایی اعلام کرد نشست ژنو در روزهای ۹ و ۱۰ ژوئن(امروز و فردا) پیش از مذاکرات ۲۰-۱۶ ژوئن میان نمایندگان ایران و ۱+۵ در وین برگزار می شود.
 
دبکا فایل گزارش داد: تلاش‌ها برای دستیابی به توافق جامع تا ۲۰ ژوئن ادامه دارد. باراک اوباما متعهد شده تا در دوره ریاست جمهوری خود به توافق با ایران دست یابد؛ مذاکراتی که سال گذشته از عمان آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.
 
به نوشته این پایگاه نزدیک به آژانس‌ جاسوسی اسرائیل، ریاست مذاکرات امروز دوشنبه در ژنو را بیل برنز معاون وزیر خارجه آمریکا برعهده دارد(که ادعا می‌شود مذاکرات محرمانه میان امریکا و ایران را در عمان رهبری میکرده است). 
 
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا دیگر فرد حاضر در این مذاکرات  است.
 
دبکا فایل به نقل از منابع خود در واشنگتن گزارش داد که کاخ سفید از ویلیام برنز خواسته تا برای پیشرفت توافق موقت هسته ای در ژنو تلاش کند.
 
این پایگاه می‌افزاید: دولت اوباما و مشاوران وی دریافته‌اند که طرف ایرانی تنها نسخه پیشرفته توافق موقت ژنو در ۲۴ نوامبر را می‌پذیرد. 
 
عباس عراقچی روز شنبه اعلام کرد پس از مذاکرات دوجانبه با آمریکا،  برای دیدار با مقامات روسیه به رم خواهد رفت.
 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو