کد خبر: 3330

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۱۸

معاون وزیر: دانشجویان پرستاری حقوق دریافت می کنند

شرق پرس:  دکتر محمد میرزا بیگی عصر شنبه در بازدید از مراکز درمانی علی آبادکتول گفت: بر اساس این بخشنامه رسمی که ساعتی ...

 

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: وزیر بهداشت دستور پرداخت حقوق به دانشجویان رشته پرستاری را صادر کرد.

شرق پرس:  دکتر محمد میرزا بیگی عصر شنبه در بازدید از مراکز درمانی علی آبادکتول گفت: بر اساس این بخشنامه رسمی که ساعتی قبل از سوی وزیر محترم به تمامی بیمارستان ها و علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد، هر یک از پرستاران مدرک کارشناسی ساعتی ۵ هزار تومان و کارشناسی ارشد و دکترا ساعتی۷ هزار تومان حقوق بصورت ماهیانه دریافت می کنند.

وی افزود: این بخشنامه برای دانشجویان ترم های ۶، ۷ و ۸ کارشناسی پرستاری و بالاتر اجرایی شد.

دکتر میرزا بیگی یادآور شد: با توجه به جمعیت ۷۵میلیونی کشور و نیاز هر هزار نفر به ۳ پرستار، به تعداد دو و نیم برابر تعداد فعلی پرستار لازم داریم که این میزان بابرنامه ریزی در نظام جدید سلامت حل خواهدشد.

وی گفت: هم اینک ۱۵۰ هزار پرستار در مکان های درمانی دولتی و غیردولتی شاغل هستند که در کنار این آمار تعداد ۶۵ هزار دانشجوی رشته پرستاری هم مشغول به تحصیل هستند.

رییس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: سند عرضه و تقاضای نیروی پرستار با توجه به استانداردها در حال تدوین و ابلاغ است که بر اساس آن استاندارد و سند عرضه و تقاضا با هم تطبیق یافته و نیازها برطرف می شود.

وی بابیان اینکه ده سال آینده مشکل اشتغالی در بخش پرستاری نداریم خاطرنشان کرد: هر لحظه آمادگی جذب پرستاران را در مکان های درمانی دولتی و غیردولتی در کمتر از سه ساعت را داریم.

معاون وزیربهداشت گفت:به دلیل کارسخت پرستاری خدمات به این قشر فعال باارتقا بهره وری و تعرفه گذاری افزایش یافته و پرداختها مبتنی برعملکردها شده است.

به گزارش مهر وی گفت: برای افزایش میزان خدمات رسانی به مردم با استفاده از آژانس های پرستاری و ساماندهی دانشجویان این رشته میزان کارکنان بیمارستانها از نیم نفر به ۲۵/۱ نفر که دو برابر میزان فعلی است افزایش می یابند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو