کد خبر: 4957

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۹ - ۷:۴۲

معاون عمرانی استاندار: سرعت گیرهای سطح راههای مازندران بازنگری شود

  به گزارش شرق پرس, علی نبیان صبح دوشنبه در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی، یادآور شد: نصب دست انداز و برآمدگی با ضخامت بالای یک اینچ یا 2.5 سانتی متر بر روی سواره روها مغایر با کنوانسیون ...

 

معاون امور عمرانی استاندار مازندران خواستار بازنگری در سرعت گیرهای سطح راههای استان شد و گفت: تیمی مشکل از کارشناسان بخش های مختلف برای بازنگری در سرعت کاه ها تشکیل شود.

 

به گزارش شرق پرس, علی نبیان صبح دوشنبه در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی، یادآور شد: نصب دست انداز و برآمدگی با ضخامت بالای یک اینچ یا ۲٫۵ سانتی متر بر روی سواره روها مغایر با کنوانسیون بین المللی عبور و مرور است.

وی مشارکت کارشناسانه و اتخذ راهکارهای مناسب را برای کاهش تصادفات ضروری دانست و گفت: علاوه بر استاندارد سازی راهها باید به استانداردسازی خودروها نیز توجه اساسی شود.

نبیان با بیان اینکه تامین ایمنی در راههای استان نیازمند تعامل و همدلی دستگاههای اجرایی است، بیان داشت: پیاده کردن روش‌های صحیح و مناسب مدیریتی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات از طریق رسانه‌ها از برنامه‌های مهم برای کاهش سوانح رانندگی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران نیز در این نشست با اعلام آمادگی راهداران برای ایمن‌سازی محورهای استان در ایام تابستان خاطرنشان کرد: این اداره کل با شروع فصل تابستان عملیات راهداری و ایمن‌سازی محورهای خود را با شتاب و تسریع در عملیات اجرایی در دست اجرا داشته است.

اسد عنوان کرد: این عملیات شامل اجرای روکش آسفالت، خط‌کشی، نصب جداکننده‌ ها و هم چنین نصب انواع تابلوهای هشداردهنده، انتظامی و اطلاعاتی در سطح کلیه محورهای اصلی، فرعی و روستایی است.

به گزارش مهر, وی با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات این کمیته اظهار داشت: با توجه به آمار موجود و اوضاع نگران‌ کننده درباره سوانح رانندگی و تبعات مختلف اجتماعی و اقتصادی این موضوع در جامعه انتظار می‌رود همه مسئولان در این امر یاری‌ رسان اداره کل راه و شهرسازی باشند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو