کد خبر: 17544

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۸:۱۰

معاون سیاسی استاندار مازندران : جایگاه علمی ایران در دولت یازدهم پنج رتبه افزایش یافت

تیتر 3 » معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : جایگاه علمی ایران در دولت یازدهم پنج رتبه افزایش یافت .

علیرضا یونسی

به گزارش تیتر ۳ » علیرضا یونسی سه شنبه شب در مراسمی با عنوان نکوداشت اندیشه ورزان در مجتمع فرهنگی – هنری حر قائمشهر افزود : هم اکنون ایران جز ۱۶ کشور برتر جهان در حوزه دستیابی به علوم برتر قرار گرفته است و در بین همه کشورهای مسلمان رتبه اول را به خود اختصاص داده است .
وی با اعلام این که استان مازندران از استان های استثنائی کشور با ویژگی های منحصر به فرد است ، گفت : بسیاری از اندیشمندان و صاحب نظران در عرصه مختلف علوم برتر جزء سرآمدان روزگاران خود بوده اند .
او از اقدام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برای پاسداشت شخصیت های علمی و هنری قدردانی کرد و افزود : چنین مراسمی باید در همه شهرها و استان های مازندران فراگیر شود تا فرزندان این آب و خاک متوجه شوند که مسئولان از شخصیت های مهم تجلیل به عمل می آورند.
معاون استاندار مازندران گفت : باید هنر همه ما این باشد که این گوهرهای بی بدیل جامعه را تا زمانی که زندگی می کنند در جامعه مطرح کنیم و به بهترین نحو ممکن از آنان تجلیل به عمل آوریم .
وی افزود : میوه درخت زندگی یعنی حکمت ، شجاعت ، عفت ، عدالت ، دانایی و معرفت است و به عبارتی دیگر هنر انسان متعهد که برای یک برهه زمانی در این دنیا زندگی می کند این است که حکیم عادل و فرزانه ای باشد.
او ادامه داد : بسیاری از معرفت شناسان معتقدند که یک پژوهشگر برای آن که بتواند به چیزی دسترسی پیدا کند باید به هستی مطلق برسد چرا که این عالم برای آنکه در همه ابعاد علم ، آگاهی و پژوهش به جایی برسد نیازمند علم مطلق یعنی ایزد الهی است.
یونسی با بیان اینکه باید در حوزه پژوهش به شکوفایی عقول بپردازیم ، افزود: عقل باید بارور شود و به باروری کارآمدی برسد که جامعه بتواند از شکوفایی عقل کارآمد رفع شود.
وی افزود : امروزه در حوزه پژوهش ، علم و معرفت نیاز به خلاقیت ، ابداع و شکوفایی داریم البته کار بسیار سختی است و این امر نیازمند شکوفایی عقل هاست که با داشتن اساتید توانا و برنامه آموزشی مناسب به شکوفایی برسد.

 

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو