کد خبر: 2609

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۲۱

معارفه مدیر کل جدید بهزیستی مازندران در ساری

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در این مراسم بهداشت روانی نیروی انسانی در بهزیستی را یک اصل مهم در اجرای صحیح ...

 

مدیرکل جدید بهزیستی مازندران روز دوشنبه با حضور معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور معرفی شد.

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در این مراسم بهداشت روانی نیروی انسانی در بهزیستی را یک اصل مهم در اجرای صحیح وظایف دانست و گفت : در چند سال اخیر با حمایت جدی دولت جایگاه واقعی بهزیستی تا حدودی تبیین شده است.

نفریه به شعار سال جاری با عنوان اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و افزود : برای رسیدن به اهداف این شعار ، عزم ملی باید ایجاد شود.

مدیرکل سابق بهزیستی مازندران هم با یاد آوری اصل ایجاد فرصت برابر در نظام جمهوری اسلامی ، گفت : ناکارآمدی دستگاه های اجرایی در اجرای صحیح وظایف محوله ، سبب شد تا وظایف بهزیستی در ارایه خدمات مطلوب تر به جامعه هدف سنگین تر شود.

ردایی افزود : گوش بسیاری از مدیران دستگاه های اجرایی همچنان به ایجاد فرصت برابر بدهکار نیست.

وی ادامه داد : کم کاری های دستگاه ها در اجرای درست قوانین و قراردادهای اجتماعی سبب شد تا بهزیستی در اجرای صحیح وظایف با مشکلات جدی مواجه شود.

ردایی افراد جامعه هدف بهزیستی را متعهد ترین اقشار جامعه معرفی کرد و گفت : کارکردن در بهزیستی افتخار است.

مدیرکل سابق بهزیستی مازندران همچنین از نمایندگان مجلس به خاطر آنچه که وی مخالفت با افزایش حقوق کارکنان سازمان بهزیستی نامید انتقاد کرد.

وی گفت : اینکه نمایندگان با حقوق و امکانات آنچنانی بدون دلیل و اینکه متوجه حساسیت وظایف کارکنان بهزیستی باشند با اندک افزایش حقوق مخالفت کنند ،جای تاسف دارد.

ردایی یکی دیگر از مشکلات در ارایه خدمات مطلوب به جامعه هدف بهزیستی را قوانین ناقص عنوان کرد و اظهار داشت : اطلاح قوانین برای رسیدن به فرصت برابر در کشور ضروری است.

مدیر کل جدید بهزیستی مازندران نیز در این مراسم بر لزوم پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی در جامعه تاکید کرد و گفت : امروز وضعیت ظاهری آسیب های اجتماعی تغییر کرده است.

دکتر آرام افزود : بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد و متخصص و حمایت مالی از طرح های کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

وی با قدردانی از مدیران و کارکنان بهزیستی مازندران بیان داشت : معلولان،سالمندان ، زنان سرپرست خانوار و دیگر گروه های هدف بهزیستی باید همواره مورد توجه و حمایت قرار گیرند.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه برخورد احساسی با درد ها و مشکلات جامعه هدف بهزیستی صحیح نیست ، گفت : رسیدن کارکنان و آحاد مردم جامعه به درک صحیح از مشکلات معلولان ، سالمندان ، زنان سرپرست خانوار، یتیم مان و فقرا سبب می شود تا ایجاد فرصت برابر به وجود بیاید.

علی شادمان حوزه اجتماعی و فرهنگی را مظلوم ترین حوزه در کشور دانست و افزود : برای رسیدن به اهداف عالی فرصت برابر به عنوان یک اصل در نظام جمهوری اسلامی علاوه بر به کار گیری کارشناسان و متخصص در سازمان بهزیستی ، باید منابع مالی قابل توجهی را به این حوزه تخصیص داد.

وی ادامه داد : اعتبارات حوزه فرهنگ و امور اجتماعی همانند اعتبارات عمرانی در کشور شفاف نیست.

در پایان این مراسم از زحمات ردایی قدردانی و دکتر آرام به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی مازندران معرفی شد.

آرام پیش از این معاون توانبخشی بهزیستی مازندران بود.

ایرنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو