کد خبر: 2222

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۱

مصدری: افزایش آمار مرگ ناشی از بیماری قلبی در مازندران

  به گزارش شرق پرس، فرهاد مصدری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار 73 پایگاه اورژانس 115، دو ...

 

 

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش آمار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در استان خبر داد.
 

 

به گزارش شرق پرس، فرهاد مصدری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار ۷۳ پایگاه اورژانس ۱۱۵، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد در سال جاری اظهار داشت: در ایام نوروز در تمام مراکز اورژانس خدمات رایگان تست قند خون و کنترل فشار خون انجام شد.
 
وی بیان داشت: ۱۰ کمپ سلامت در سراسر استان آماده ویزیت و درمان سرپایی بودند.
 
رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به وجود تنها مرکز امداد هوایی کشور در این استان گفت: بالگرد اورژانس هوایی،۱۲ مورد پرواز در ۱۵ روز نخست سال جاری داشته  است که منتج به حمل ۶ مورد مصدوم شد.
 
وی با بیان اینکه هزینه هر بالگرد امداد هوایی، بیش از دو میلیارد تومان در سال است افزود: این هزینه از محل اعتبارات داخل استانی تامین می‌شود.
 
مصدری از انجام بیش از پنج هزار ماموریت در ایام اجرای برنامه ستاد تسهیلات نوروزی در مازندران خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار و ۹۳۲ مورد حوادث غیرتصادفی و یک هزار و ۴۸۰ مورد ماموریت‌های تصادفی بود.
 
وی خاطرنشان کر: ۱۱۱ مورد از فوتی‌های امسال مربوط به حوادث غیر تصادفی گزارش شده است و ۷۰ درصد این موارد، مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بود.
 
این مسئول میانگین حضور اورژانس را در صحنه حوادث را از ۱۱ تا ۱۵ دقیقه اعلام کرد و اظهار داشت: این میانگین به دلیل همزمانی حوادث در پایگاه‌های مربوطه افزایش می‌یابد./فارس

 

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو