کد خبر: 2222

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۱

مصدری: افزایش آمار مرگ ناشی از بیماری قلبی در مازندران

 

 

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش آمار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در استان خبر داد.
 

 

به گزارش شرق پرس، فرهاد مصدری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار ۷۳ پایگاه اورژانس ۱۱۵، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد در سال جاری اظهار داشت: در ایام نوروز در تمام مراکز اورژانس خدمات رایگان تست قند خون و کنترل فشار خون انجام شد.
 
وی بیان داشت: ۱۰ کمپ سلامت در سراسر استان آماده ویزیت و درمان سرپایی بودند.
 
رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به وجود تنها مرکز امداد هوایی کشور در این استان گفت: بالگرد اورژانس هوایی،۱۲ مورد پرواز در ۱۵ روز نخست سال جاری داشته  است که منتج به حمل ۶ مورد مصدوم شد.
 
وی با بیان اینکه هزینه هر بالگرد امداد هوایی، بیش از دو میلیارد تومان در سال است افزود: این هزینه از محل اعتبارات داخل استانی تامین می‌شود.
 
مصدری از انجام بیش از پنج هزار ماموریت در ایام اجرای برنامه ستاد تسهیلات نوروزی در مازندران خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار و ۹۳۲ مورد حوادث غیرتصادفی و یک هزار و ۴۸۰ مورد ماموریت‌های تصادفی بود.
 
وی خاطرنشان کر: ۱۱۱ مورد از فوتی‌های امسال مربوط به حوادث غیر تصادفی گزارش شده است و ۷۰ درصد این موارد، مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بود.
 
این مسئول میانگین حضور اورژانس را در صحنه حوادث را از ۱۱ تا ۱۵ دقیقه اعلام کرد و اظهار داشت: این میانگین به دلیل همزمانی حوادث در پایگاه‌های مربوطه افزایش می‌یابد./فارس

 

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو