کد خبر: 48798

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۳:۰۲

مسئولان پرسپولیس میزبانی را به عربستان هدیه کردند!

به گزارش تیتر 3 » باشگاه پرسپولیس بزرگترین اشتباه ممکن را مرتکب شد و بار دیگر ورزشگاه مسقط عمان را به عنوان میزبان مقابل الاهلی ...

به گزارش تیتر ۳ » باشگاه پرسپولیس بزرگترین اشتباه ممکن را مرتکب شد و بار دیگر ورزشگاه مسقط عمان را به عنوان میزبان مقابل الاهلی عربستان برگزید

 تقریبا اکثر هواداران پرسپولیس از اینکه برای دیدار با الاهلی عربستان، دیگد ورزشگاه سلطان عمام در مسقط انتخاب نخواه  شد مطمئن بودند اما باز هم مدیران سرخپوشان حدکتی زدند که باعث شوک فوتبال دوستان شدند.

باشگاه پرسپولیس که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، از الهلال عربستان در عمان میزبانی کرده بود باز هم این کشور را به عنوان میزبان دیدار تیم خود و الاهلی عربستان انتخاب کرده است، این درحالی است که پیش از این انتقاداتی نسبت به میزبانی این کشور در دیدار برابر الهلال مطرح شده بود و انتخاب مجدد آن، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

در دیدار پرسپولیس مقابل الهلال، مدیران پرسپولیس تصور می‌کردند که در عمان ایرانی‌های مقیم زیادی حضور دارند که در زمان بازی‌های پرسپولیس به ورزشگاه می‌آیند و از این تیم حمایت خواهند کرد اما در واقعیت این اتفاق رخ نداد و در دیدار رفت پرسپولیس و الهلال عربستان – که نماینده ایران، میزبان بود – شاهد آن بودیم که فقط تعدادی لیدر از در ورزشگاه حضور داشتند که آن هم از ایران خود را به مسقط رسانده بودند.

علاوه بر پرسپولیس، دیگر نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم از دیدار با تیم‌های عربستانی در عمان شکایت داشتند و این اتفاق را به ضرر خود عنوان کردند. پس از این اتفاقات و با وجود شرایط جوی کشور عمان و گرمای هوای این کشور در شهریور ماه، تمام این حرف و حدیث‌ها این تصور را ایجاد کرد که پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، دیگر عمان را به عنوان میزبان انتخاب نخواهد کرد. بعد از صعود پرسپولیس به جمع هشت تیم برتر آسیا و انتخاب امارات به عنوان میزبان دیدار پرسپولیس و الاهلی (بازی برگشت)، نام چند کشور به عنوان میزبان احتمالی بازی رفت به میزبانی پرسپولیس مطرح شد؛ تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و حتی قطر، در این میان مطرح شدند.

در همین رابطه طی روزهای گذشته محمدعلی ترکاشوند و پندار خمارلو شرایط کشورهای منطقه را برای میزبانی تیم فوتبال پرسپولیس بررسی کردند و حتی این دو، سفری نیز به بیشکک، پایتخت کشور قرقیزستان داشتند تا شاید این کشور را به عنوان میزبان دیدار تیم خود و الاهلی انتخاب کنند اما با وجود این که مذاکراتی انجام شد، در نهایت توافقی میان دو طرف حاصل نشد تا این که عمان – که حتی نامش در میان گزینه‌های پرسپولیس نبود – به عنوان میزبان دیدار پرسپولیس انتخاب شد.

نکته عجیب این است که حتی پرسپولیسی‌ها کشور قطر را به عنوان میزبان انتخاب نکردند تا با استفاده از اختلاف سیاسی پیش آمده بین قطر و عربستان، امکانات خوبی برای میزبانی فراهم کنند. عربستان سعودی به دلیل اختلاف سیاسی با ایران ازAFC خواسته بود که بازی تیم‌هایش با نمایندگان ایران در کشور ثالث برگزار شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با این درخواست موافقت کرده بود. این کشور بعد از اختلاف با قطر، درخواست مشابهی به AFC ارائه داد که بر اساس آن، تیم‌های عربستانی به قطر هم سفر نکنند اما به نظر نمی‌رسد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی درباره این درخواست، تصمیم‌گیری کند. ضمن این که پرسپولیس می‌توانست با انتخاب قطر، عربستانی‌ها را در شرایط سختی قرار دهد و آنها را مجبور کند که یا به سفر به دوحه تن دهند یا یک بار دیگر در AFC برای خود پرونده شکایت از یک کشور آسیایی را باز کنند که در هر دو حالت به نوعی متضرر می‌شدند.

البته بدبینانه‌ترین فرضیه در این مساله این است که پرسپولیسی‌ها در بازی رفت با الاهلی، به حضور هواداران عربستانی در ورزشگاه و درآمد بلیت‌فروشی دل‌خوش کرده‌اند که در این صورت باید دو بار تاسف خورد. در مجموع، با وجود انتقاداتی که نسبت به میزبانی عمان در گذشته مطرح شده بود، انتخاب دوباره این کشور از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

از لحاظ منطقی و با درنظر گرفتن بعد مسافت، کشور استرالیا برای پرسپولیس بهترین گزینه ممکن بود چرا که در این کشور ایرانیان بسیاری زندگی می کنند و اکثر ورزشگاه هایش نیز دارای امکانات عالی و چمن استاندارد هستند. طاهری درخصوص عدم انتخاب ورزشگاه های استرالیا صرفا بهانه و دلیل مسافت و هزینه را مطرح کرد که در پاسخ باید گفت در هر صورت ۳۳۰ هزار دلار پاداشی که ای اف سی به پرسپولیس تخصیص داده است باید برای امور این چنینی خرج می شد که در صورت صعود به مرحله نیمه نهایی این پاداش کلان تر از قبل می شد.

 

منبع

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو