کد خبر: 2334

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۴ - ۱۶:۲۷

مرگ ۳ ایرانی در اثر مصرف داروی ماهواره ای

  شرق پرس: پیشتر هم داروهای لاغری دیگری که نام تجاری متفاوتی داشتند، مشکلات بسیاری برای هموطنان‌مان به وجود آورده و مرگبار ظاهر ...

 

معاون وزیر بهداشت درباره فروش یک نوع از فرآورده‌های غیرمجاز ماهواره‌ای هشدار داد و گفت: متأسفانه در فروردین ماه سال ۹۳، ۳ نفر از هموطنانمان به‌دلیل مصرف فرآورده غیرمجاز (HEEAL SLIMING) جان خود را از دست دادند.
 
شرق پرس: پیشتر هم داروهای لاغری دیگری که نام تجاری متفاوتی داشتند، مشکلات بسیاری برای هموطنان‌مان به وجود آورده و مرگبار ظاهر شده بودند.

رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در نخستین نشست خبری خود در سال ۹۳، از مرگ سه تن از هموطنان‌مان در فروردین ماه جاری براثر مصرف داروی ماهواره‌ای لاغری با عنوان ( HEEAL SLIMING) خبر داد.

وی افزود: بر همین اساس سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف این فرآورده غیرمجاز که از ماهواره‌ها برای لاغری تبلیغ می‌شود به مردم هشدار می‌دهد.

معاون وزیر در ادامه گفت: در این راستا کارشناسان سازمان غذا و دارو را به یکی از بیمارستان‌هایی که یکی از همین افراد مصرف کننده این فرآورده غیرمجاز لاغری بستر شده، اعزام کرده‌ایم تا این فرآورده غیرمجاز به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این‌گونه فرآورده‌ها و داروهایی که در ماهواره‌ها تبلیغ می‌شود به هیچ وجه مجوز وزارت بهداشت ندارد و به‌صورت قاچاق توزیع می‌شود.

این اتفاق تلخ در حالی رخ داده که پیشتر هم داروهای لاغری دیگری با نام تجاری مختلف، مشکلات بسیاری برای هموطنان‌مان به وجود آورده و مرگبار ظاهر شده بودند.

از جمله این داروها، فرآورده‌ای به نام اکسی‌الایت (oxyelite) بود که آذرماه سال گذشته خبرساز شد؛ دارویی که تولید آمریکا بود و برای کاهش وزن توصیه می‌شد اما موجب بروز ۵۰ نارسایی کلیوی در کشور شد و معلوم شد که پیشتر، دستگاه قضایی آمریکا نیز دستور جمع‌آوری آن را صادر کرده است.

گفتنی است که برخی از این داروهای لاغری و کاهش وزن، ترکیباتی هستند که در باشگاه‌های بدن سازی به شهروندان توصیه می‌شوند و اغلب از طریق ماهواره تبلیغ و معرفی می‌شوند./تابناک

 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو