کد خبر: 21064

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۲۱:۳۸

مدير كل پزشكي قانوني مازندران مطرح کرد:

مرگ ۱۳۷ موتور سوار در ده ماهه سال جاری/محور برون شهری و راه روستایی بیشترین فوتی

در ده ماهه سالجاري تعداد 551 نفر در حوادث رانندگي كشته شدند

تیتر ۳: مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام این خبر، افزود: در این استان در ده ماهه سالجاری تعداد ۵۵۱ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد ۱۳۷ نفر موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشت.

 

ساری و میاندرود بیشترین شهر
به گزارش تیتر ۳،دکتر علی عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار شهرستان های ساری و میاندرود با تعداد ۲۵ نفر ، بابل با ۲۰ و بهشهر با ۱۰ نفر بیشترین و شهرستان های عباس آباد ، رامسر و نور هر کدام با تعداد ۲ فوتی کمترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

 

مرداد بیشترین ماه
وی افزود: بیشترین فوتی در ماه های مرداد با ۲۶ ، شهریور با ۱۷ و تیرماه با ۱۴ مورد بیشترین و کمترین آن با تعداد ۹ نفر در آذر ماه ثبت شده‌ است.

 

سنین ۲۱ تا ۳۰ سال بیشترین گروه سنی

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصریح کرد : بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار۴۹ (۳۶درصد) فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال با ۲۳ (۱۷ درصد) فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

 

محور برون شهری و راه روستایی بیشترین فوتی
وی با اشاره به فوت تعداد ۱۰۱ (۷۴درصد ) نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و ما بقی محور درون شهری هستند.

 

راننده موتور بیشترین فوتی
عباسی در ادامه افزود : تعداد ۱۱۶ نفر راننده موتور و ۲۱نفر سرنشین موتور هستند گفت : از این تعداد ۱۳۲ نفر مرد و مابقی زن هستند.

 

نحوه برخورد موتور سوار
بیشترین برخورد موتور سوار که منجر به فوت شده است به ترتیب مربوط به خودروهای سواری با ۶۳ ، وانت بار ۲۱ ، موتور ۱۴ ، کامبون ۱۲ ، برخورد با شی ثابت و سایر هر کدام با ۱۰ مورد و واژگونی با ۷ فوتی به ترتیب بیشترین موارد ثبت شده می باشد. ضمن اینکه بیشترین برخورد در سواری ها مربوط به خودروی پراید با ۳۰ نفر ،پژو ۴۰۵ با ۸ نفر و ۲۰۶ با ۷ فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.

عباسی در ادامه افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در ده ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو