کد خبر: 73365

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۰

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

مرگ ۳۵۵ نفر براثر تصادفات رانندگی در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۳۵۵ نفر براثر تصادفات رانندگی در استان خبر داد و گفت: این میزان پنج درصد نسبت به شش ماه سال قبل کمتر بوده است.

تیتر ۳: علی عباسی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در شش  ماهه امسال تعداد ۳۳۵ نفر (۲۵۰مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش داشت.

 

عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها به جز محور برون شهری شاهد کاهش  آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۲۳۶ مورد با افزایش یک درصدی مواجه بودیم و محور درون شهری با ۸۱ نفر (کاهش ۱۶ درصدی) و راه روستایی با ۱۸ نفر (با کاهش ۱۸ درصدی)  فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

 

وی افزود: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با ۵۶ ،  بابل با ۴۳ و آمل با ۳۸ مورد بیشترین و شهرستان رامسر با ۶ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

 

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۹۳نفر از افراد عابرین پیاده ، ۸۱ نفر سر نشین ، ۷۸نفر موتور سوار ،۷۷ نفر راننده و ۶ مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.

 

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در شش ماه امسال، ۸ هزار و ۶۰۰ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

 

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو