کد خبر: 1790

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۹ - ۱۱:۵۶

مرگ های دسته جمعی سال ۹۲

به گزارش شرق پرس، سال 1392 در حالی به واپسین روزهایش نزدیک می شود که حوادث تلخ زیادی در آن به وقوع پیوست. زلزله، ...
 
گزارش زیر، روایت سازمان پزشکی قانونی از برخی از رویدادهایی است که در آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند.

به گزارش شرق پرس، سال ۱۳۹۲ در حالی به واپسین روزهایش نزدیک می شود که حوادث تلخ زیادی در آن به وقوع پیوست. زلزله، وقوع چند تصادف تلخ، غرق شدن دسته جمعی و… برخی اخبار ناگوار دیگری که در پزشکی قانونی به ثبت رسیده است.

وقوع دو زلزله در استان بوشهر

در فروردین و آذر ماه سال گذشته دو زمین لرزه در استان بوشهر اتفاق افتاد زلزله اول در منطقه دشتی بود که ۳۵ کشته در پی داشت و زلزله دوم در منطقه برازجان موجب مرگ هفت نفر از هموطنان شد. در این دو حادثه پزشکی قانونی نسبت به تعیین هویت اجساد به جای مانده و صدور گواهی فوت برای آنان اقدام کرد.

مرگ ۶۵۴ نفر از اتباع بیگانه در حوادث رانندگی ۹۲

امسال گزارش مرگ اتباع بیگانه خصوصاً در سواری هایی که بیش از ۱۴ نفر را به صورت قاچاق جابجا می کردند انعکاس زیادی پیدا کرد. مرگ ۱۴ تبعه افغان بر اثر برخورد پژوی حامل این افراد به یک دستگاه پراید در محور سراوان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاد. در حادثه دیگری که آذر ماه ۹۲ در ورودی شهر نایین اتفاق افتاد ۱۵ نفر جان خود را از دست دادند که ۱۳ نفر از آنان تبعه افغان و سرنشین یک خودروی پژو بودند.

سه حادثه رانندگی بزرگ برای اتوبوس ها

در سال گذشته متأسفانه شاهد حوادث رانندگی در چندین دستگاه اتوبوس مسافربری بودیم که منجر به مرگ تعداد قابل توجهی از هموطنان شد. از جمله این حوادث مرگ ۱۷ نفر در سانحه رانندگی برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با یک دستگاه کامیون در محور اهواز ـ هفتگل بود. این حادثه در اردیبهشت ماه اتفاق افتاد.

تصادف دیگر سانحه آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا در اتوبان قم ـ تهران بود که بر اثر وقوع این حادثه ۴۲ تن از هموطنان جان خود را از دست دادند.

اما در ماه‌های پایانی سال نیز اتوبوس دیگری در محور هراز دچار سانحه شد. در این حادثه اتوبوس مسافربری به عمق دره‌ای در حوالی پلور سقوط کرد. بر اثر آن ۱۸ مسافر جان خود را از دست دادند.

مرگ دانش آموزان بر اثر غرق‌شدگی

یکی از مهم‌ترین اخبار غرق‌شدگی امسال مربوط به مرگ ۷ دانش آموز در ایزدشهر نور بود که در تیر ماه اتفاق افتاد. این دانش آموزان که در قالب یک اردوی دانش آموزی به سواحل خزر رفته بودند با بی توجهی به زمان و منطقه شنا، به خاطره ای تأسف بار تبدیل شد.

سقوط مینی‌بوس در رودخانه کارون

در مرداد سال ۹۲ یک دستگاه مینی بوس به رودخانه کارون سقوط کرد این حادثه ۱۲ قربانی به جای گذاشت.

در پایان امیدواریم که در سال جدید شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی برای هموطنان گرامی نباشیم.

تابناک
 
/انتهای خبر
 
برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو