کد خبر: 3810

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۸

مرعشی: در ایام حج تمتع به زائران, دم نوش طبیعی داده می شود

شرق پرس: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر   با اشاره به اینکه بیش از 463 نفر در عربستان سعودی به ویروس کرونا ...

 

 

 سید علی مرعشی با بیان اینکه زائران نگرانی درباره ویروس کرونا نداشته باشند، از استفاده گسترده تر دم نوش ها و محصولات دارویی سنتی برای جلوگیری از برخی بیماری‌ها در ایام حج تمتع خبر داد .
 

شرق پرس: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر   با اشاره به اینکه بیش از ۴۶۳ نفر در عربستان سعودی به ویروس کرونا مبتلا هستند، گفت: زائران ترس و اضطرابی نداشته‌ باشند؛ چراکه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
 
وی افزود: سال گذشته از محصولات دارویی سنتی برای جلوگیری از برخی بیماری‌ها در ایام حج تمتع استفاده شد.
 
وی گفت: این محصولات دارویی انواع دم نوش‌هایی را شامل می‌ شود که حاوی داروهای گیاهی بوده و زائران استقبال خوبی از این دم نوش‌ها کردند؛ به همین علت بنا داریم استفاده از این داروها را گسترش دهیم.
 
مرعشی با اشاره به تولید ۱۲ نوع دم نوش، افزود: بر این اساس مقرر شد سه نوع از این دمنوش‌های گیاهی از جمله ضد سرفه ، ضد سرماخوردگی و آرام‌بخش که برای دستگاه گوارش نیز استفاده می‌ شود، امسال در میان وعده‌های غذایی زائران قرار داده شود.
 
وی گفت: می‌خواهیم این دمنوش‌ها را به عنوان نوعی پیشگیری از درمان ارسال کنیم به گونه‌ای که به تدریج فرهنگ‌سازی شود تا قسمتی از درمان کلاسیک و آکادمیک به استفاده از این دارو‌ها اختصاص یابد و وارد درمانگاه‌های مستقر در مراکز درمان شود.
 
مرعشی افزود: ۲۰ درصد از چای‌های کیسه‌ای موجود در هتل‌ها کم می‌شود و به جای آن، دمنوش‌های گیاهی یا چای سبز قرار می‌گیرد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر وی گفت: با افزایش مصرف دمنوش‌های گیاهی، حجم ارسال داروهای شیمیایی کمتر خواهد شد.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو