کد خبر: 7167

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۶ - ۱۳:۲۶

مدیرکل راه آهن شمال:

مقدمات انعقاد قرارداد برقی کردن راه آهن شمال با روسیه فراهم شد

مدیرکل راه آهن شمال با اشاره به آغاز ایمن‌سازی محور راه آهن شمال برای برقی کردن خطوط راه آهن شمال گفت: مقدمات انعقاد قرارداد برای برقی کردن راه آهن شمال با روس فراهم شد.

تیتر ۳: مدیرکل راه آهن شمال با اشاره به آغاز ایمن‌سازی محور راه آهن شمال برای برقی کردن خطوط راه آهن شمال گفت: مقدمات انعقاد قرارداد برای برقی کردن راه آهن شمال با روس فراهم شد.

وی افزود: رشد هر کشوری باید از طریق حوزه حمل و نقلی محقق شود و راه آهن اکنون ۱۱٫۸ درصد سهم حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راه آهن شمال با اشاره به اینکه طول خطوط راه آهن شمال بالغ بر ۳۳۱ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی است، تصریح کرد: ۵۷ درصد اعتبارات عمرانی در راه آهن شمال اختصاص یافته است.

گران پاشا با بیان اینکه راه آهن شمال دارای ۲۲ ایستگاه بوده و به لحاظ اقلیمی به دو قسمت جلگه ای و کوهستانی تقسیم می‌شود افزود: مرتفع ترین نقطه این خط گردنه گدوک با ارتفاع دو هزار و ۱۱۲ متر از سطح دریا و شیب ۲۸ در هراز است.

وی با اعلام اینکه راه آهن شمال دارای ۹۵ تونل به طول قریب به ۲۴ کیلومتر است که بزرگ‌ترین آن تونل گدوک به طول دو هزار و ۸۷۷ متر است گفت: تمامی ایستگاه‌های راه آهن شمال بر اساس المان‌ها و نماهای مناطق استان بازسازی و بهسازی شده است.

مدیرکل راه آهن شمال با بیان اینکه اکنون دو رام قطار به مسیر مشهد داریم افزود: مسافرت‌ها به سمت مشهد مقدس از ماه آینده رشد خواهد یافت.

مدیرکل راه آهن شمال از آماده بودن مقدمات انعقاد قرارداد برای برقی کردن خطوط ریلی راه آهن شمال با روس‌ها خبر داد و گفت: مقاوم‌سازی پل‌های موجود در راه آهن شمال از طریق اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی نظیر پل ورسک برای اجرای طرح برقی کردن خطوط ریلی راه آهن شمال هستیم.

گران پاشا با بیان اینکه ۷۰ درصد اقدامات برقی کردن خطوط راه آهن توسط مهندسان داخلی صورت می‌گیرد، افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از دانش فنی روس‌ها بتوانیم نسبت به برقی کردن خطوط ریلی راه آهن شمال اقدام کنیم.

مدیرکل راه آهن شمال با اشاره به اینکه زمان اجرای طرح برقی کردن از آغاز سه سال زمان می‌برد، گفت: با برقی کردن خطوط راه آهن شمال، ناوگان ریلی قدیمی محور جمع آوری و قطارهای جدید با سیستم برقی جایگزین می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۰۲ میلیارد ریال طرح عمرانی طی سه سال اخیر در راه آهن شمال آغاز شده است، افزود: زیرساخت‌های برقی کردن خطوط راه آهن شمال را تامین می‌کنیم.

گران پاشا با اشاره به اینکه ۲۷ میلیارد ریال برای بازسازی و بهسازی خطوط ریلی راه آهن شمال در دولت تدبیر و امید اختصاص یافت، گفت: برای توسعه و نوسازی ایستگاه‌های راه آهن شمال ۴۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات سرمایه ای استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه راه آهن شمال برای حمل بار از طریق خطوط ریلی با تخفیف ویژه بار ناوگان حمل و نقلی را تامین می‌کند، افزود: روزانه می‌توانیم بار ۵۰۰ دستگاه کامیون را در محور شمال جمع آوری و از طریق قطار باری حمل و نقل کنیم.

مدیرکل راه آهن شمال از رشد حمل بار در خطوط ریلی محور راه آهن شمال خبر داد و گفت: راه آهن شمال آمادگی توسعه فعالیت‌های حمل و نقلی در بندر امیرآباد بهشهر هستیم.

حوزه استحفاظی راه آهن شمال از خروجی ایستگاه گرمسار در استان سمنان آغاز و با عبور از کوههای سربه فلک کشیده البرز و بخش‌هایی از استان تهران وارد مازندران و مناطق زیبای جنگلی شده و تا ورودی ایستگاه گلوگاه ادامه دارد.

طول خطوط راه آهن شمال مجموعا ۳۳۱ کیلومتر شامل خطوط اصلی و فرعی است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو