کد خبر: 6325

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۸:۴۴

مدیرکل بهزیستی مازندران: مرکز ضایع نخاعی مازندران در ساری افتتاح می‎شود

تیتر 3 سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران در جمع خبرنگاران به‌مناسبت آغاز هفته بهزیستی و با اشاره به شعار امسال بهزیستی «ایرانی با نشاط ...

تیتر ۳ سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران در جمع خبرنگاران به‌مناسبت آغاز هفته بهزیستی و با اشاره به شعار امسال بهزیستی «ایرانی با نشاط با بهتر زیستن» بیان داشت: خدمات سازمان بهزیستی از قبل از تولد تا فوت افراد را در بر می گیرد و برای تولد فرزندان سالم تلاش می کند و بعد از فوت افراد نیز به افراد خانواده او خدمات رسانی می کند.

وی به اقدامات انجام شده برای ایجاد مسکن برای افراد جامعه هدف اشاره کرد و افزود: برنامه داریم که تا پایان امسال مسکن مورد نیاز مددجویان احداث و در اختیار آنها قرار گیرد و از زمان فعالیت دولت جدید ۷۶ مسکن روستایی ویژه مددجویان در استان ساخته شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران درباره اختصاص وسائل مورد نیاز ویژه مددجویان، تصریح کرد: وسائل مورد نیاز ویژه افراد مددجویان به صورت ویژه و به روز در اختیار خانواده‌ها قرار می‏‌گیرد.

این مسؤول تعداد افراد زیرپوشش بهزیستی مازندران را ۵۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۱۳ هزار زن سرپرست خانوار و نیز ۲۴۰ هزار نفر از خدمات بهزیستی استان بهره‌مند می‏‌شوند.

آرام با اعلام اینکه طرح خدمات مراقبتی بهزیستی در استان با به‌کارگیری ۸۰ نفر از مراقبان در منازل پیگیری می‎شود، یادآور شد: ۳۵۰ نفر از سالمندان استان از این طرح بهره‌مند می‎شوند.

وی با اشاره به افزایش رشد طلاق در استان در سال‌های گذشته طرحی را نیز به مسؤولان استان در این ارتباط پیشنهاد شد، ادامه داد: با اقدامات انجام شده رشد طلاق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش هشت درصدی مواجه بود.

مدیرکل بهزیستی مازندران درباره اقدامات انجام شده درباره اورژانس اجتماعی، یادآور شد: در گذشته عملکرد مناسبی در این حوزه نداشتیم و براساس برنامه زمان‌بندی انجام شده در سال‌جاری هر فردی که در استان با سامانه ۱۲۳ تماس بگیرد می‎تواند از خدماتی که در برای این اورژانس تعریف شد بهره‌مند شود.

این مسؤول به انعقاد تفاهم‌نامه برای ایجاد مراکز ژنتیک در استان اشاره کرد و گفت: برای کنترل معلولیت و جلوگیری از افزایش تعداد معلولان همه افرادی که قرار است ازدواج کنند قبل از عقد باید مورد ارزیابی ژنتیکی قرار گیرند.

آرام تصریح کرد: براساس نیاز استان برنامه‌ریزی کردیم که در هر شهر استان یک مرکز ژنتیک نیز ایجاد شود.

وی درباره دیگر تفاهم‌نامه انجام شده برای کنترل شنوایی سنجی کودکان با اداره‌کل ثبت احوال، اظهار کرد: در این تفاهم‌نامه ثبت احوال استان برای صدور شناسنامه از خانواده‎ها گواهی غربالگری دریافت می‏‌کند که در سه سال گذشته از اختلال شنوایی ۸۱۵ کودک جلوگیری شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اعلام اینکه در زمینه بینایی‌سنجی در تفاهم‌نامه‌ای که با آموزش و پرورش داشتیم همه بچه‎های سه تا ۶ سال باید در این طرح مورد ارزیابی قرار گیرند، خاطرنشان کرد: در همین ارتباط ۸ هزار و ۵۰۰ کودک دچار اختلال بینایی بودند شناسایی شد که از کم‌بینایی آنها جلوگیری کردیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو