کد خبر: 73347

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۸

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

مدارس مازندران مشکل تامین سوخت دارند/بهره‌مندی آموزش و پرورش از اعتبارات استانی مناسب نیست

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت:۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌‌وزی نیاز داریم و خیران و مسؤولان استان باید بسیج شوند.

تیتر ۳: سید علی قاسمی عصر امروز در ششمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش اظهار کرد: سرویس‌های بهداشتی مدارس در حد خط قرمز قرار دارد و سلامتی دانش‌آموزان در خطر است و تجهیز مدارس استان خوب نیست.

 

وی افزود: تجهیزات مدارس و هنرستان‌ها خوب نیست و باید حمایت کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش  بیان کرد: روزانه ۵۳۰ هزار دانش‌آموز در مدرسه نماز می‌خوانند و آمار نمازخوانان از مساجد بیشتر است اما اعتبارات در جای دیگر هزینه می‌شود و در مدارس نمازخانه تاسیس نمی‌کنند.

قاسمی با بیان اینه چرا به آموزش و پرورش توجه نمی‌کنند، تصریح کرد: ۳ هزار و ۹۹۹ مدرسه بدون هیچ اعتباری تعمیر شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه مدارس استان مشکل گرمایش دارند، افزود: ۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل براس مدارس شبانه‌روزی نیاز داریم که باید خیران و مسؤولان استان باید در این زمینه بسیج شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران بیان کرد: وضعیت آموزش و پرورش وضعیت خوبی نیست و ۹۹ درصد هزینه‌ها برای پرسنل می‌رود و چیزی برای تجهیز مدارس نمی‌ماند.

 

وی با اشاره به اینکه چه اهمیتی بالاتر از نیروی انسانی است،  گفت: بهره‌مندی آموزش و پرورش از اعتبارات استانی خوب نیست.

 

قاسمی با اشاره به اینکه در تابستان امسال ۹۰۷ هزار و ۵۹۰ نفر در ستادهای اسکان فرهنگیان مهمان پذیرش شد، تصریح کرد: این تعداد پذیرش مهمان نسبت سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه ۳۹ هزار دانش‌آموز پایه نهم هدایت تحصیلی شدند، افزود: ۲ هزار دانش‌آموز بیشتر از ظرفیت علوم انسانی را انتخاب کردند و گرایش دانش‌آموزان به رشته ریاضی شدیدا رو به کاهش است و این نکته قابل تاملی است.

 

وی بیان کرد: در  ۶۰۰ مدرسه استان برنامه تعالی مدیریت اجرا می‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو