کد خبر: 11320

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ - ۹:۱۲

مخالفت جامعه کارگری با ادغام صندوق تامین اجتماعی

تیتر 3 » جامعه کارگری استان مازندران در پنجمین کنگره بزرگ خانه کارگر استان با تذکر به دولت برای بازگشت اصلاح قانون کار به تشکیلات کارگری، بیان کردند: اگر قرار است اصلاحاتی در قانون کار صورت گیرد باید به نفع کارگران و بازنشستگان و افراد مستضعف باشد.

تامین اجتماعی

به گزارش تیتر ۳، نصرالله دریابیگی در پنجمین کنگره خانه کارگر مازندران که در قائم‌شهر برگزار شد، مخالفت با قانون کار را خیانت به ملت و دولت اعلام کرد و گفت: جامعه کارگری به دولت اولتیماتوم می‌دهد که اصلاح قانون کار باید به تشکیلات کارگری بازگردد و اگر قرار است اصلاحاتی انجام شود باید به نفع مستمندان، کارگران و بازنشستگان باشد.

وی با اشاره به مخالفان بسیار قانون الزام تامین اجتماعی در دولت‌های اصولگرا و اصلاحات خطاب به وزیر بهداشت و درمان افزود: تغییر قانون الزام به بهانه بیمه سلامت غیرممکن است.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر مازندران با بیان اینکه می خواهند بیمارستان‌های تامین اجتماعی را از صاحبان آن بگیرند، تاکید کرد: تامین اجتماعی برای دولت و کارفرما نیست بلکه به مردم و کارگران تعلق دارد و جامعه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی مخالف ادغام صندوق تامین اجتماعی با صندوق‌های هواپیمایی هما، ذوب آهن و هر نوع صندوق بیمه‌ای دیگری است.

دریابیگی با تاکید بر اجرای درست خصوصی‌سازی در کشور خاطرنشان کرد: خصوصی‌سازی در مازندران ثمره‌ای جز طلاق، اخراج، بیکاری و فساد نداشت.

وی ۶۰ درصد بازنشستگان مازندران را حداقل‌بگیر عنوان و علتش را بازخرید شدن و خصوصی‌سازی اعلام کرد.

این فعال جامعه کارگری با تاکید بر رفع مشکل معیشتی کارگران اظهار کرد: حل مشکل امنیت شغلی خواسته جامعه کارگری است و حذف تبصره یک ماده هفت قانون کار استثمار کارگران به حساب می‌آید.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو