کد خبر: 74396

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۶

دادستان مرکز مازندران:

محیط زیست و منابع طبیعی مازندران وضعیت بیماری دارد/همه مدیران قضایی در میدان باشند

 تیتر 3 : دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی ما وضعیت بیماری دارد، گفت: همه دادستان‌ها و ...

 تیتر ۳ : دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی ما وضعیت بیماری دارد، گفت: همه دادستان‌ها و مدیران قضایی وظیفه دارند در کنار مراجع انتظامی و امنیتی و مدیران ادارات مرتبط وسط میدان باشند.

سیدیونس حسینی‌عالمی در حاشیه کارگروه شیلاتی شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان مازندارن، درباره وضعیت منابع طبیعی و محیط زیست اظهار کرد: نخستین مطلبی که ما باید به آن در سطح استان و کشور توجه داشته باشیم اجرای بدون تعارف و تأمل قانون است.

وی با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی ما وضعیت بیماری دارد، افزود: محیط زیست و شرایط مربوط به آن، وضعیت مطلوبی ندارد و همه دادستان‌ها و مدیران قضایی وظیفه دارند در کنار مراجع انتظامی و امنیتی و مدیران ادارات مرتبط وسط میدان باشند؛ گزارش‌ها را باید به موقع به دادستان‌های ما اعلام کنند تا به آنها رسیدگی شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اشاره به اینکه این محیط زیست و منابع طبیعی  باید حفظ و احیا شده و مناسب به آیندگان تحویل داده شود، بیان کرد: شرایط به‌گونه‌ای است که برخی از مدیران به اعتقاد ما به وظایف عمل خود نمی‌کنند، تذکر جدی دادیم به مدیران و اعلام می‌کنم که براساس ماده ۷۲ قانون آیین دادرسی کیفری، مدیران دستگاه‌ها وظیفه دارند جرمی که مشاهده کردند بلافاصله به دادستان‌ها اعلام کنند.

حسینی‌عالمی ادامه داد: ما می‌بینیم کمتر چنین وظیفه‌ای در حال انجام است، این اخطاری جدی، بدون تعارف و تأمل به همه مدیران است.

وی در پایان گفت: دادستانی مرکز مازندران و همه شهرهای استان پیگیر این موضوع هستند، بعد از این اگر جرمی کشف شود و اگر مدیران ادارات مطلع بودند و گزارش نکردند علاوه بر اینکه با آن متهم برخورد لازم خواهد شد، با مدیرانی که تخلف کردند و به وظیفه خود عمل نکردند، نیز برخورد می‌شود.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو