کد خبر: 3850

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ - ۵:۴۹

محل اختفای بیش از ۲۰۰ دختر ربوده شده نیجریه ای شناسایی شد

شرق پرس: ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از ابوجا نوشت: این شناسایی اندک امیدی به خانواده های دختران به گروگان گرفته شده ...

ارتشبد آلکس باده رییس ستاد وزارت دفاع نیجریه روز دوشنبه از شناسایی محل اختفای بیش از ۲۰۰ دانش آموز دختر خبرداد که توسط گروه بوکو حرام به گروگان گرفته شده اند.

شرق پرس: ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از ابوجا نوشت: این شناسایی اندک امیدی به خانواده های دختران به گروگان گرفته شده در مورد نجات آنان داد.

اما بلندپایه ترین افسر نظامی نیجریه ضمن افشای این خبر هشدار داده است که هرگونه عملیات نجات مسلحانه بالقوه با خطر همراه است چرا که ۲۲۳ دانش آموز دختر ممکن است در معرض تیراندازیها قرار گیرند.

نیروهای بوکوحرام واسته به القاعده این دختران را در ۱۴ آوریل در شهر چیبوک واقع در شمال شرقی کشور به گروگان گرفته و این اقدام موجب خشم جهانی شده است.

باده در حالی که این گروگانگیری وارد هفتیمن هفته خود شده،به خبرنگاران گفت: خبر خوش برای این دختران این است که ما می دانیم آنان کجا هستند ولی نمی توانیم به شما بگوییم.

دولت و ارتش نیجریه به دلیل واکنش کند خود نسبت به این آدم ربایی دست جمعی سخت مورد انتقاد قرار گرفته و سرانجام مجبور به پذیرش کمک خارجی برای عملیات نجات شده اند.

هواپیماهای بدون سرنشین امریکا از آسمان مناطق شمال شرقی نیجریه و چاد کشور همسایه اش را زیر نظر دارند.

ارتشبد نیروهای هوایی پیش از این خطاب به تظاهرکنندگانی که به سمت مقر وزارت دفاع در ابوجا راهپیمایی کرده بودند تا فشار بر دولت را افزایش داده و مفقود شدن دختران را در کانون توجه بیشتر قرار دهند، سخنانی ایراد کرده بود.

باده از افشای جزییات خاص خودداری کرده و این عملیات را از نظر نظامی محرمانه خوانده ولی افزود: ما در حال تلاش هستیم و قول می دهیم که این دختران را باز گردانیم.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو