کد خبر: 13108

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۱ - ۱۰:۵۲

مدير کل شيلات مازندران :

محصول نخستین پرورش میگو در مازندران برداشت شد

تیتر 3 » مدير کل شيلات مازندران،اکنون کشورهاي اروپايي و روسيه براي خريد اين محصول اعلام آمادگي کرده اند و قيمت هر کيلوي آن حدود7دلار ارزآوري دارد

دکتررستمي

به گزارش تیتر ۳ » دکتررستمی،مدیر کل شیلات مازندران  اظهارداشت: پرورش آزمایشی گونه وانامی میگو در مزارع پرورش این محصول حوالی ساحل بهشهر ، پس از ۴ ماه برداشت شد و پیش بینی می شود بیش از ۶ تن میگو در این دوره تولید شود.

حسینعلی رستمی خاطرنشان کرد: تغذیه مناسب از منابع طبیعی در ۴ استخرخاکی به مساحت۶ هکتار در این منطقه موجب شده است محصول بدست آمده از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد

این مقام مسئول با اشاره به کیفیت مناسب میگوی تولیدی برای صادرات افزود: اکنون کشورهای اروپایی و روسیه برای خرید این محصول اعلام آمادگی کرده اند و قیمت هر کیلوی آن حدود۷دلار ارزآوری دارد.

مدیر کل شیلات مازندران با بیان اینکه هزار و ۷۰۰ هکتار زمین در شرق مازندران برای توسعه این صنعت موجود است که در اختیار متقاضیان سرمایه گذار قرار می گیرد ، پیش بینی کرد: مزارع پرورش میگوی وانامی در هر هکتار برای سه نفر مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کند.

وی افزود:میگوی وانامی از سخت پوستان مقاوم آبزی است که در بیشتر آبهای شور و شیرین جهان یافت می شود و منبع غذایی ویژه ای برای موجودات دریایی است که به علت سرشار بودن از کلسیم ، ید و پروتئین برای انسان نیز منبع غذایی ارزشمندی است.        
رستمی با اشاره به اینکه ذائقه و مصرف مردم ایران به خوردن میگو نیز بیشتر شده است، گفت: از آنجاییکه میگو بدون تیغ است و به روش های مختلف طبخ می شود، تقاضا در بازار داخلی استان و کشور نیز رو به افزایش است.
میگوی وانامی بومی سواحل آمریکای لاتین در اقیانوس آرام است وبالاترین نرخ رشد را در میان گونه‌های پرورشی ازخود نشان داده و در مدت ۱۲۰روز پرورش به وزن حدود ۲۰گرم می‌رسد.          
گفتنی است سالانه حدود ۷۵هزار تن انواع آبزیان پرورشی در مازندران تولید می شود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو