کد خبر: 74039

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۵:۱۲

در جلسه کمیسیون عمران و فنی شورای شهر ساری مطرح شد:

محرز بودن تخلف سازمان عمران در واگذاری مصالح به پیمانکاران / ضرورت لغو قرار دادهای پیمانکاری بدون برگزاری مزایده

تیتر 3: در جلسه کمیسیون عمران و فنی شورای شهر ساری  علی اکبر زلیکانی ریاست این کمیسیون با تاکید بر زمان بر شدن پروژه های ...

تیتر ۳: در جلسه کمیسیون عمران و فنی شورای شهر ساری  علی اکبر زلیکانی ریاست این کمیسیون با تاکید بر زمان بر شدن پروژه های عمرانی شهر ساری گفت : پروژه های نه چندا بزرگ شهری تمام توان و تمرکز این سازمان را گرفته و تا تمام نشود سراغ پروژه دیگری نمی روند.

وی این روند را با داشتن حجم زیاد نیرو تایف آور خواند و افزود:  نمی توانیم بگوئیم شرایط بحران مالی  بر  سازمان عمران حاکم است اما اقدام به ساخت ساختمان جدید این سازمان شود.

زلیکانی خاطرنشان کرد: اساساً این ساختمان در حال احداث از کدام محل بودجه و با چه مجوزی ساخته می شود و اینکه با این حجم بدهی ها واقعاً چرا باید این موضوع در اولویت سازمان قرار گیرد؟

رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری با ارائه سندی به تخلف سازمان عمران در واگذاری مصالح شهرداری به پیمانکاران اشاره کرد و افزود:  این کار به منظور کسر از طلب آنها صورت پذیرفت که این سند نشان می دهد  انجام این کار به اذن و امضای مدیرعامل کنونی سازمان انجام پذیرفته است.

وی ادامه داد: بنده این موضوع را از طریق مجاری قانونی تا آخر پیگیری خواهم کرد تا این روند ادامه پیدا نکند.

زلیکانی  همچنین با انتقاد از عملکرد سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری در واگذاری پل های عابر پیاده به منظور تبلیغ به افرادی خاص ، ادامه داد: این اقدام بدون اخذ مجوز از شورای شهر و شهرداری از جمله مواردی است که سازمان مرتکب تخلف شده است.
اسفندیار عشوری عضو شورای اسلامی شهر ساری با انتقاد مجدد غیر قانونی بودن هزینه کردها در سازمان عمران بدلیل عدم تصویب جزئیات بودجه آن گفت: با وجود حضور یکساله من در این  سازمان به عنوان نماینده شورا تاکنون هیچ جلسه شورای سازمانی تشکیل نشده است.

وی افزود: اینکه آقایان بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی سازمان را چگونه و بدون اطلاع ما تدوین و به تصویب رسانده و به شورا ارسال نموده اند برای ما جای سوال است.
عشوری با انتقاد از عملکرد سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری در واگذاری تابلوهای تبلیغاتی اظهار داشت: واگذاری بدون مزایده تابلوهای تبلیغاتی به یک کانون خاص که اصلاً در حیطه اختیارات سازمان نمی باشد با اعتراض چندین کانون دیگر مواجه شده و با وجود اینکه آنها پیشنهاد همکاری به مراتب بهتری دارند اما سازمان از برگزاری مزایده امتناع کرده است.
وی خواستار پیگیری و لغو قراردادهای منعقده با این کانون تبلیغاتی از سوی مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری شد و افزود: اگر این روند ادامه داشته باشد به اقدامات قانونی روی خواهم آورد و از طریق رسانه ها به مردم گزارش این تخلفات را ارائه خواهم نمود.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو