کد خبر: 1030

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ - ۷:۵۲

ماموران قلابی در چنگال قانون

  شرق پرس: 23 بهمن امسال مأموران کلانتری 177 خاور شهر هنگام گشت زنی در خیابان محمودآباد به دو سرنشین یک دستگاه خودرو ...

 

دو مرد تبهکار که در پوشش مامور پلیس ، طعمه های خود را سرکیسه می‌کردند، هنگامی‌که به دنبال شکار جدید خود بودند دستگیر شدند.

 

شرق پرس: ۲۳ بهمن امسال مأموران کلانتری ۱۷۷ خاور شهر هنگام گشت زنی در خیابان محمودآباد به دو سرنشین یک دستگاه خودرو سمند نقره ای رنگ مشکوک شده در بازرسی از خودرو و سرنشینان آن یک دستگاه بی سیم کشف کردند.

با توجه به کشف بی سیم غیر مجاز از دو سرنشین خودرو سمند به نام های “داوود . ع”  ۱۸ ساله و “مهدی.د”  ۲۸ ساله ، این دو نفر برای انجام تحقیقات مقدماتی به کلانتری منتقل شدند .

همزمان با آغاز تحقیقات اولیه ، پرونده ای تحت عنوان “سرقت تحت پوشش مأمور” از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو سمند در تجسس ویژه کلانتری ۱۷۷ خاورشهر در حال رسیدگی بود .

 مأموران با توجه به شباهت ظاهری میان اظهارات شاکی پرونده و خودرو توقیف شده و همچنین احتمال ارتکاب سرقت از سوی سرنشینان آن ، از شاکی پرونده برای شناسایی سارقین احتمالی دعوت به عمل آوردند .

با حضور شاکی پرونده، وی بلافاصله هر دو سرنشین خودروی سمند را به عنوان سارقین مأمور نما  مورد شناسایی قرار داد و به مأموران عنوان کرد : این دو نفر پس از آنکه با درخواست من مبنی بر ارائه کارت شناسایی روبه رو شدند ، اقدام به ضرب و شتم من کرده و پس از سرقت وجوه نقد همراهم به سرعت از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت های تحت پوشش” و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای شهرری ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات در پایگاه نهم ، مالباخته در اظهارات خود و در خصوص نحوه سرقت اموالش از سوی متهمان به کارآگاهان گفت : صبح روز ۲۳ بهمن در حال رفتن به محل کار خود در خاورشهر – روستای محمودآباد بودم که یک دستگاه خودرو سمند مرا متوقف کرد و دو سرنشین داخل آن از من درخواست کارت شناسایی کردند .

 این دو نفر، با اشاره به متهمان ، به بهانه همراه داشتن موادمخدر اقدام به بازرسی بدنی من کرده و در حالی‌که یک نفر از آنها بی سیم بدست داشت ، مدعی شد که من در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارم !

شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت :زمانی که سرنشینان خودرو سمند به بهانه موادمخدر و تصمیمشان برای بازداشت ، در حال تهدید من بودند از آنها درخواست کردم تا کارت شناسایی خود را ارائه کنند تا از مأمور بودنشان اطمینان پیدا کنم که ناگهان به سمت من حمله ور شده و مرا زیر مشت و لگدهای خود قرار دادند ! . آن زمان بود که شروع به درخواست کمک کردم اما آنها پس از سرقت تمام وجوه نقد داخل لباسم به سرعت سوار ماشین شده و از محل متواری شدند .

با آغاز تحقیقات از متهمان ، “داوود . ع” به عنوان مجرم سابقه دار پایگاه نهم که در سال ۱۳۹۰ نیز به اتهام سرقت تحت پوشش دستگیر و روانه زندان شده بود مورد شناسایی قرار گرفت . بررسی سوابق وی نشان داد که وی پس از گذراندن دوران محکومیتش به تازگی از زندان آزاد و دوباره به همراه یکی از بچه محل های خود به نام “مهدی” سرقت های خود را از سر گرفته است .

با بررسی خودروی سمند به دست آمده از متهمان مشخص شد که خودرو دارای سابقه سرقت بوده و چندی پیش در منطقه شهرری به سرقت رفته است. هر دو متهم در اعترافات خود با بیان این موضوع که با خودروهای سرقتی ، سرقت های تحت پوشش متعددی داشته اند به استفاده از انواع خودروهای پراید، پژو ۴۰۵ و سمند در سرقت ها اعتراف و عنوان داشتند که پس از رها کردن خودروهای سرقتی در بیابان ها و زمین های زراعی منطقه شهرری ، خودروی جدیدی سرقت و دوباره سرقت های تحت پوشش مأمور خود را انجام داده اند .

سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم  پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به دهها فقره زورگیری ، اخاذی و سرقت های تحت عناوین دولتی بویژه در قالب مأمورین مبارزه با موادمخدر ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 به همین خاطر از تمام شهروندان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد به ویژه در مناطق شهرری، عباس‌آباد، کهریزک ، اتوبان شهید باکری، محمودآباد، شهید ستاری ، تهران نو ، پاکدشت ، فیروزآباد مورد زورگیری، تهدید و سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایت خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری– خیابان آستانه مراجعه کنند .

قانون

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو