کد خبر: 73813

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ - ۲۲:۲۷

علی نبیان:

مازندران معین منطقه ۱۶ تهران در مواقع بحران شد

معاون امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر آمادگی ادارات در شرایط بحران، گفت: مازندران معین منطقه ۱۶ تهران در مواقع بحران شد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، علی نبیان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به پنجم دی ماه، روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، اظهار داشت: مدیریت پیش از وقوع بحران مهم ترین اقدام برای توفیق در مدیریت حین بحران است.

 

وی با اشاره به اینکه از سوی سازمان مدیریت بحران کشور، مازندران استان معین منطقه ۱۶ تهران شد، گفت: به زودی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران از منطقه ۱۶ تهران بازدید می‌کنند.

 

معاون استاندار با تاکید بر اینکه الزامات پدافند غیر عامل برای تسهیل مدیریت بحران باید از قبل دیده شود، عنوان کرد: در هر یک از شهرستان‌ها مناطق امن و نقاطی که باید در اولویت دریافت سرویس‌های مورد نیاز در زمان بحران باشند، شناسایی شوند.

 

نبیان با تاکید بر مصرف بهینه گاز و آمادگی شرکت گاز برای مدیریت درست سوخت در زمان بحران، افزود: همانطور که در سال گذشته با تدابیر اتخاذ شده و تغییر زمان آغاز و پایان کار ادارات و قطع گاز در پیک مصرف در استفاده مطلوب و بهینه سوخت صرفه‌جویی بسیار خوبی در استان صورت گرفت باید امسال با همین ادبیات در استان و شهرستان‌ها به مساله نگاه کنیم.

 

وی خواستار نظارت فرمانداران، بخشداران و شهرداران بر ساخت و سازها شد و گفت: با عنایت به دستور و تاکید استاندار باید تعدادی نانوایی در هر شهر استان علیرغم بهره‌مند بودن از سوخت دوم، به دیزل ژنراتور مجهز شوند و باید در این راستا نقاط دارای اولویت شناسایی شوند.

 

نبیان بر تشکیل جلسات این شورا از سوی فرمانداران در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: سرعت عمل توام با دقت و بهره‌گیری از مشارکت مردم مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

معاون عمرانی استاندار ، خواستار اجرای طرح بیمه بی نام برای نیروهای امدادی و عملیاتی بسیج مردمی شد و افزود: اجرای این طرح چنانچه نیروهای کمک رسان مردمی دچار سانحه یا کمبودی شدند تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

 

جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، تجهیز امکانات لازم و تامین مایحتاج مردم بویژه سوخت در زمان بحران را از مهم ترین ماموریت‌ها در این مورد دانست و خاطرنشان کرد: در ارائه خدمات در مازندران باید همواره جمعیت میانگین گردشگر در استان طی فصل‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو