کد خبر: 6942

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ - ۱۱:۴۶

در روزهایی که کمیت ورزش ایران لنگ می زند؛

ورزش مازندران سرافراز در المپیک

ورزش مازندران نشان داد حتی در زمانی که کمیت ورزش کشور لنگ می زند میتواند همچنان مایه مباهات و افتخار گردد.

اختصاصی تیتر ۳/خدیجه غزانی: خاطرات خوش و ناخوش المپیک ٢٠١٢ کافی بود تا از مدتها مانده به المپیک ریو استرس و هیجان به جامعه ورزش ایران رخنه کند. این هیجان تا آنجا پیش رفت که در چند روز مانده به آغاز المپیک ٢٠١۶ ریو، حتی لباس اعضای کاروان ایران برای همه مسئله ساز شود و توجه مسئولین به المپیک پررنگ تر گردد!!.. آنقدر این توجه زیاد بود که جمعیت وسیعی از مسیولین را به محل بازیهای المپیک در ریو کشاند!!!!

المپیک ریو
حساسیت به همه چیز آنقدر بالا بودکه میلیونها ایرانی افتتاحیه المپیک را به هر طریق ممکن تماشا کنند. لحظه به لحظه المپیک از سوی مردم و مسیولین دنبال شد. شکست ها و پیروزی ها توسط متخصصین و غیر متخصصین و عامه مردم به نقد و بررسی کشیده شد.
در بازار نقد و مدح ها بازار چرتکه انداختن مدالها و قیاس آن با المپیک سالیان گذشته نیز داغ شد!! از ابتدای شروع بازی ها تا میانه راه و انتها، قاب تلویزیون شاهد اشک و لبخندهای بسیاری بود..
تا اینکه در سحرگاه یک شهریور ٩۵ سوت پایان این تورنمنت حساس و باشکوه به صدا درآمد.
در بازی های المپیک کاروان ایران با فراز و فرودهای زیاد, کار خود را با سه مدال طلا ،یک نقره و چهار برنز پایان داد.
در حساب سرانگشتی مدالها به نظر می رسد ورزشکاران مازندرانی سهم بسزایی در این مدال آوری داشتند. اما این نهایت موفقیت ورزشکاران مازنی نبود ،شاید اگر ناداوری شامل حال بهداد سلیمی نمی شد و مجتبی عابدینی با کمی خوش شانسی مواجه می شد کفه ترازوی سهمیه مدال مازندران سنگین تر می گردید.

فارغ از همه این احوالات ،ورزش مازندران نشان داد حتی در زمانی که کمیت ورزش کشور لنگ می زند میتواند همچنان مایه مباهات و افتخار گردد.
گرچه این تعداد مدال در قد و قواره های ورزش مازندران و کشور نبوده و انتظارات را برآورده نمیکند.

به نظر می رسد ایران برای المپیک ٢٠٢٠نیازمند تدوین یک برنامه تحول کلی و برنامه ریزی دقیق با ایجاد کارگروههای تخصصی و مشاوران دلسوز و با تعصب می باشد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو