کد خبر: 12346

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۵:۲۲

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

مازندران خاستگاه سبک های مختلف معماری است

تیتر 3 » مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از استان به عنوان خاستگاه سبک‌های مختلف معماری و بافت‌های ارزشمند یاد کرد.

دلاور بزرگ نیا

به گزارش تیتر ۳ » دلاور بزرگ نیا ظهر سه شنبه در نشست سیاست گذاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی مازندران اظهار داشت: بازخوانی و باز اندیشی حوزه‌های فرهنگی-طبیعی ، شهرها و روستاهای تاریخی، مناظر فرهنگی ، شهری، باستان شناسی، معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی معاصر و همچنین پژوهش در باب میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و تجاری استان سلسله موضوعات اصلی کنگره را تشکیل می‌دهند.

دلاور بزرگ نیا افزود:برای اولین بار در برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران تصمیم گرفته شد که همه استان‌های کشور به‌صورت ادواری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی خود را برگزار نمایند تا این رویکرد در استان‌ها به جریان فرهنگی دائمی برای حفاظت از میراث فرهنگی تبدیل شود.

رئیس کنگره تاریخ معماری و شهرسازی مازندران همچنین بیان داشت: اعضای هیئت علمی کنگره از میان اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه معماری و شهرسازی برگزیده شده‌اند و انتظار می‌رود مقالات ارزشمندی برای ارائه در کنگره ارسال شود.

وی افزود: تلاش می‌شود تمامی نهادهای پژوهشی و آموزشی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع کنگره،مشارکت فعال داشته باشند.با هماهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی برنامه ریزی شده است که مقالات دریافتی کنگره در سطح علمی و ترویجی در نشریه تخصصی اثر انتشار یابند.

وی ضمن دعوت  از عموم پژوهشگران و دانشجویان برای همراهی با این رویداد، ابراز امیدواری کرد کنگره تاریخ معماری و شهرسازی به اقدامی مؤثر در تاریخ پژوهشی معماری و شهرسازی استان بینجامد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو